Nový Spark
venku od 1. prosince
Kytarista a skladatel Michal Pavlíček vydává svoji knihu Země vzdálené doplněnou o roky 2009 - 2015

Kytarista a skladatel Michal Pavlíček vydává svoji knihu Země vzdálené doplněnou o roky 2009 - 2015

Kniha Země vzdálené, vydaná poprvé v roce 2008, je vyprávěním o životě, hudbě, divadle, muzikálech, filmech i seriálech, radostech i bolestech, o politice a životě veřejném, o žití ve městě i na vesnici, o ženách, mužích, dětech i vnoučatech, o zdraví i nepohodě, o zpěvácích a zpěvačkách, o radostech, smutku, naději i beznaději, o lásce a nenávisti, o tom, co bylo, je a bude…

Nové vydání je rozšířené o několik zásadních událostí, které se odehrály od té doby. Těmi hlavními byly spolupráce s Václavem Havlem na jeho filmu Odcházení, obnovení Pražského výběru, nové album Stromboli spojené s vyprodaným koncertem v O2 areně.

„Když jsem Václavovi pouštěl svůj song se svahilským kvílením, usmál se a řekl: „To je odcházení.” A byl venku hlavní motiv filmu. Později, když jsem točil hudbu k Odcházení načisto, jsem se demo snažil profesionálně natočit a přezpívat znovu, ale nikdy jsem do výrazu už nedostal tu silnou náladu okamžiku zrození. To je záhada skladatelských demáčů, člověk v tu magickou chvíli, kdy složí silnou píseň nebo téma, má v sobě asi nejvíc obnaženou vnitřní linii emoce. Je to vlastně takový porod.“ Všechny texty doprovázejí autentické fotografie.

Autobiografická publikace Michala Pavlíčka získala po svém prvním vydání Českou výroční rockovou cenu Břitva. Reakce kritiky i čtenářů byly veskrze přívětivé. Ocenili především otevřenost, se kterou ji Pavlíček napsal.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
07.12. PRODIGY
08.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace