Nový Spark
venku od 1. července
Kytarista Kiko Loureiro prodlužuje svoji absenci na turné MEGADETH. Jedná se o synonymum pro odchod?

Kytarista Kiko Loureiro prodlužuje svoji absenci na turné MEGADETH. Jedná se o synonymum pro odchod?

Brazilský kytarista Kiko Loureiro, který je členem MEGADETH od roku 2015, sdílel na sociálních sítích prohlášení, že jeho nepřítomnost v kapele bude delší, než se čekalo. Podle charakteru sdělení to však vyznívá, že se spíše loučí.

Loureiro v září odstoupil z turné MEGADETH kvůli rodinným důvodům. Nahradil ho finský kytarista Teemu Mäntysaari. Vše mělo být dočasné a frontman kapely Dave Mustaine Loureira v rozhodnutí upřednostnit rodinu podpořil. V nynějším prohlášení kytarista zmiňuje, že hlavním důvodem jeho rozhodnutí je rozsáhlé turné, kdy je dlouhodobě pryč z domova. Příští rok by turné mělo být ještě rozsáhlejší: „Po důkladné úvaze a diskuzích s Davem Mustainem a managementem MEGADETH jsme se kolektivně shodli, že prodloužit mou nepřítomnost je správný krok. Nechci bránit žádným plánům kapely ani bojkotovat tvrdou práci všech skvělých lidí, kteří se na turné podílí.“ Loureiro žije dlouhodobě se svojí manželkou ve Finsku, mají spolu tři děti.

I když kytarista ve svém prohlášení přímo nezmiňuje, že z MEGADETH nadobro odchází, hořkosladké bilancování mluví vcelku jasně: „Chci s vámi sdílet rozhodnutí, které pro mě bylo opravdu těžké. (…) Devět let v MEGADETH bylo neuvěřitelnou cestou plnou snových okamžiků. Nezapomenutelná turné, Grammy za album „Dystopia“, další nominace na Grammy a spousta ocenění pro „The Sick, The Dying and The Dead“ jsou jen část z mnoha výrazných momentů. Každopádně nejvíce si vážím toho, že jsem za těch devět let mohl poznat věrnou armádu fanoušků MEGADETH. Vaše oddanost je inspirující, chovám k vám nesmírný obdiv a úctu.“

Scénáře můžou být různé – možná MEGADETH na Kika počkají, až se bude chtít vrátit, ale pravděpodobnější je, že ho nahradí právě Mäntysaari nebo někdo jiný. Kapela se zatím nevyjádřila, fanoušci tak netrpělivě čekají.

MEGADETH na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
17.07. JUNGLE ROT, DEAD CARNAGE, BLOODY OBSESSION
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace