Nový Spark
venku od 1. února
LINKIN PARK žaluje bývalý baskytarista, protože mu údajně nezaplatili za jeho tvůrčí práci

LINKIN PARK žaluje bývalý baskytarista, protože mu údajně nezaplatili za jeho tvůrčí práci

LINKIN PARK zapomněli na jednoho ze svých minulých členů? Baskytarista Kyle Christner na ně podal žalobu, ve které tvrdí, že nedostal žádný honorář za EP „Hybrid Theory“, i když na něm hrál. Nyní totiž rozpoznal svou hru na baskytaru…

V žalobě, která byla kalifornskému okresnímu soudu doručena ve středu 8. listopadu 2023, se Christner nazývá „bývalým členem LINKIN PARK“, který „spolupracoval a nahrál s kapelou mnoho písní“.

LINKIN PARK na Sparkshopu

Tvrdí, že reedice k 20. výročí vydání přelomového studiového alba LINKIN PARK „Hybrid Theory“, která vyšla v roce 2020, obsahuje několik skladeb, jichž byl společným tvůrcem, včetně „Could Have Been“, písně, která nikdy předtím v žádné podobě nevyšla a nyní má jen na YouTube téměř milion zhlédnutí. Podle něj za svou práci nikdy nedostal ani cent, i když jeho bývalí kolegové z kapely „těžili z jeho tvůrčího úsilí“, a jeho jméno bylo z reedice odstraněno.

„Ačkoli Christner kdysi nabyl mylného dojmu, že jeho basové party byly nově nahrány poté, co opustil kapelu, po bližším prozkoumání identifikoval svou hru na baskytaru na reedici EP, která je součástí boxsetu k 20. výročí,“ tvrdí žaloba.

LINKIN PARK se k žalobě zatím nevyjádřili, v jednom z dřívějších rozhovorů ovšem Mike Shinoda zmínil, že na „Could Have Been“ hrál na baskytaru právě Kyle Christner.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
22.02. DEPECHE MODE
23.02. PERSEFONE, HYPNO5E, STELLAR CIRCUITS, ad.
23.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
24.02. DEPECHE MODE
24.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
24.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace