Nový Spark
venku od 30. srpna
LIVE: CIRCLE II CIRCLE - 15.5.2016, Brno, Metro

LIVE: CIRCLE II CIRCLE - 15.5.2016, Brno, Metro

CIRCLE II CIRCLE, LORD VOLTURE, HERETIC´S DREAM

15.5.2016, Brno, Metro Music Bar


Báječný metalový večírek přímo uprostřed května. Sice bych místo poněkud nevyrovnaných Italů HERETIC´S DREAM přivítal Izraelce DESERT, kteří dělali support až do předešlé štace v Budapešti, ale to je jen drobná výtka k uplynulé neděli. HERETIC´S DREAM se sami směřují do škatulky progresivního metalu a rocku s dalšími třeba i popovými vlivy, ale zatím střídají zajímavé momenty s těmi fádními a trochu se obávám, že především zpěvačka Francesca bude muset přidat na výrazu a hlavně ostrosti, aby i vokálně odlišila nabroušenější pasáže od těch volnějších. Takhle se mi zdálo, že celý set odzpívala v jedné poloze, která brala skladbám dynamiku.


To v pořadí druzí LORD VOLTURE zkrotili heavy metalového býčka jako zkušení toreadoři, byť tato pětice pochází z Holandska. Poctivý old school, ve kterém je slyšet ozvěny takových JAG PANZER nebo RIOT, zahraný s energií a chutí, přestože do narvaného sálu mělo Metro ten den hodně daleko (i když různých fotografů tu bylo naopak spousta). Kapele to však nevadilo a odvedla si svůj koncert na sto procent, přičemž si dovoluju tvrdit, že v osobě zpěváka Davida Marcelise tu roste zdatný nástupce Harryho Conklina.


Kromě toho, že mají CIRCLE II CIRCLE výbornou novinku „Reign of Darkness“, připomněli si na tomto turné, které mělo v Brně předposlední zastávku, i deset let od vydání „Burden of Truth“, což samo o sobě zabere velmi podstatnou část koncertu. Jenže se do něho musí vejít i něco z debutu „Watching in Silence“ a samozřejmě i nějaké ty skladby SAVATAGE. Ty zazněly v přídavku, přičemž „Hall of the Mountain King“ odzpíval klávesák Henning Wanner a odbubnoval sám Zak Stevens, což svědčí o uvolněné atmosféře, která nyní v CIRCLE II CIRCLE panuje. A protože se nakonec sešel i slušný hlouček fandů a samotná kapela jim dala bezpočet příležitostí k aplausu, musím tuto zdánlivě malou akci hodnotit jako velmi zdařilou. Sice nevěřím tomu, že to pomůže k tomu, aby tady začalo na CIRCLE II CIRCLE chodit více lidí, ale na druhou stranu, takový spiklenecký kroužek příznivců metalu taky není k zahození.


Hodnocení: 100%


text: Jan Kozák
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 30. srpna
Kalendář akcí
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. MISÞYRMING, DARVAZA & VORTEX OF END
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
24.09. FÖLLAKZOID
25.09. Magic sword
27.09. STROMBOLI
28.09. Protector, Lahar, Mörkhimmel
01.10. Paul Gilbert
A co FAKKER!?