Nový Spark
venku od 2. dubna
LIVE: CIRCLE II CIRCLE - 15.5.2016, Brno, Metro

LIVE: CIRCLE II CIRCLE - 15.5.2016, Brno, Metro

CIRCLE II CIRCLE, LORD VOLTURE, HERETIC´S DREAM

15.5.2016, Brno, Metro Music Bar


Báječný metalový večírek přímo uprostřed května. Sice bych místo poněkud nevyrovnaných Italů HERETIC´S DREAM přivítal Izraelce DESERT, kteří dělali support až do předešlé štace v Budapešti, ale to je jen drobná výtka k uplynulé neděli. HERETIC´S DREAM se sami směřují do škatulky progresivního metalu a rocku s dalšími třeba i popovými vlivy, ale zatím střídají zajímavé momenty s těmi fádními a trochu se obávám, že především zpěvačka Francesca bude muset přidat na výrazu a hlavně ostrosti, aby i vokálně odlišila nabroušenější pasáže od těch volnějších. Takhle se mi zdálo, že celý set odzpívala v jedné poloze, která brala skladbám dynamiku.


To v pořadí druzí LORD VOLTURE zkrotili heavy metalového býčka jako zkušení toreadoři, byť tato pětice pochází z Holandska. Poctivý old school, ve kterém je slyšet ozvěny takových JAG PANZER nebo RIOT, zahraný s energií a chutí, přestože do narvaného sálu mělo Metro ten den hodně daleko (i když různých fotografů tu bylo naopak spousta). Kapele to však nevadilo a odvedla si svůj koncert na sto procent, přičemž si dovoluju tvrdit, že v osobě zpěváka Davida Marcelise tu roste zdatný nástupce Harryho Conklina.


Kromě toho, že mají CIRCLE II CIRCLE výbornou novinku „Reign of Darkness“, připomněli si na tomto turné, které mělo v Brně předposlední zastávku, i deset let od vydání „Burden of Truth“, což samo o sobě zabere velmi podstatnou část koncertu. Jenže se do něho musí vejít i něco z debutu „Watching in Silence“ a samozřejmě i nějaké ty skladby SAVATAGE. Ty zazněly v přídavku, přičemž „Hall of the Mountain King“ odzpíval klávesák Henning Wanner a odbubnoval sám Zak Stevens, což svědčí o uvolněné atmosféře, která nyní v CIRCLE II CIRCLE panuje. A protože se nakonec sešel i slušný hlouček fandů a samotná kapela jim dala bezpočet příležitostí k aplausu, musím tuto zdánlivě malou akci hodnotit jako velmi zdařilou. Sice nevěřím tomu, že to pomůže k tomu, aby tady začalo na CIRCLE II CIRCLE chodit více lidí, ale na druhou stranu, takový spiklenecký kroužek příznivců metalu taky není k zahození.


Hodnocení: 100%


text: Jan Kozák
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
11.05. RAMMSTEIN
12.05. WOLFHEART
12.05. RAMMSTEIN
15.05. 30 SECONDS TO MARS
16.05. CALIGULA'S HORSE
18.05. KING GIZZARD AND LIZARD WIZZARD
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace