Nový Spark
venku od 29. března
Live: P.R.O.B.L.E.M.S., JUST WAR, NORMALS?!, FUNKCE ŠROUBU – Modrá Vopice, Praha

Live: P.R.O.B.L.E.M.S., JUST WAR, NORMALS?!, FUNKCE ŠROUBU – Modrá Vopice, Praha

Mejdan odstartuje úderem osmé FUNKCE ŠROUBU. Jejich punk rock českého střihu obohacuje scénu již devatenáct let a z celkového projevu je znát, že se skupina neustále vyvíjí. Pod vedením zpěváka Koníka předvádí FUNKCE ŠROUBU solidní šou. Tvrdý a razantní přístup blatenských pankáčů s přesahem do hardcoru je sázkou na jistotu.

Nevýrazným zvukem a technickými problémy trpí set JUST WÄR. Žižkovští motörpunx díky mixu crust punku, d-beatu a „Motörhead“ soundu se řadí mezi jedinečné kapely a jejich vystoupení je pokaždé ušním orgasmem. To páteční – kvůli nezvládnuté práci zvukaře – se však řadí mezi ty méně povedené. V rámci večera JUST WÄR pokřtí zbrusu nové album „The Last Goodbye“, které vyšlo pod hlavičkou pořadatelů Hard Bones Production.

Melodické prvky do Modré Vopice sebou přiváží NORMALS?! Pokérovaní řízci rvou do přítomných poctivý oi!, a rázem se naplněný sál dává do pohybu. Energie se z pódia valí po hektolitrech. Sem tam se do vzduchu vznese nadšený skokan, aby se rázem propadl zpět do hlubin vařícího se kotle, kde je bez milosti rozšlapán. Poctivě odvedená práce!

Vrcholem večera jsou bezesporu P.R.O.B.L.E.M.S. Američanům v krvi koluje pořádná dávka rock’n’rollu a jejich punk rock díky této fúzi nabírá jiné rozměry. Hudebně se blíží téměř k dokonalosti, a přesto neztrácí na punkové drzosti. Svižné a úderné songy, které portlandští dřevorubci sází toho osudového večera jeden za druhým, se dají s klidným svědomím považovat za klenoty současné produkce. Ani P.R.O.B.L.E.M.S. se nevyhnou technickým patáliím, což potvrzuje mírně naštvaný výraz kytaristy. Jejich hudba je však natolik výrazná, že tím set nijak neutrpí. Přídavek na vyžádání je pak povinností!

Sestavený lineup pod vedením Hard Bones Production a DIY atmosféra Modré Vopice proměnily další „obyčejný“ pátek v neobyčejný. Punkový večírek roku, a to jsme teprve na začátku!

Text: Jan Herc

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
25.04. Suffocation, Belphegor, God Dethroned, Nordjevel, Darkrise
25.04. Metalománie
26.04. Hypnos
26.04. Frog Leap
28.04. Vulture Industries, Helheim, Madder Mortem, Caelestia
28.04. Citron, Tublatanka
30.04. Cradle of Filth, The Spirit
02.05. Metalománie
03.05. Desertfest
04.05. Sabaton
A co FAKKER!?