Nový Spark
venku od 29. března
Live: WORST, WOUNDED KNEE, Modrá Vopice - Praha

Live: WORST, WOUNDED KNEE, Modrá Vopice - Praha

Pod hlavičkou HARD BONES Production zavítala do Modré Vopice jedna z nejzářivějších hardcorových kapel současnosti WORST.

Po několika nešťastných okolnostech, kdy účast odřekly předem avizované předkapely KONFRONT a NATURAL BORN FUCKERS, se organizátorům podařilo na poslední chvíli sehnat support v podobě WOUNDED KNEE. A rozhodně bylo co poslouchat. Osvěžení příjemným vánkem v parném letním večeru se rozhodně nekonalo – bohudík! Pražáci tavili kytary v maximální rychlosti, a to vše za doprovodu blasfemického vokálu zpěvačky „Bee Jerome”. Svižný hardcore chvílemi přechází až do fastcoru a nad vším se vznáší crustová špinavost. WOUNDED KNEE zabodovali!

WORST dělají brazilské scéně dobré jméno už několik let, což potvrdil i jejich koncert v Modré Vopici. Přesvědčivý hardcore, který sází na breakdownové pasáže, jež konvertují až k moshujícím partům hrají potetování sympaťáci s řemeslnou zručností. Avšak jejich šou nepostrádá energii či lidský přístup – ba naopak! WORST ví, jak rozpumpovat dav i v takovém vedru, jaké řádilo čtvrtečního večera. Zpěvák Thiago burcuje hardcore kids k výkonu a ti se nenechávají dlouho pobízet. Inspirace v newyorské scéně je zde více než patrná. Přesto se daří Brazilcům do své tvorby propašovat tvůrčí a originální nápady. Metalový zvuk je v jejich případech osvěžujícím prvkem, jež funguje na výbornou. Je libo trochu thrashových kytar? Není problém. Když se ještě přidá příjemně hutný sound, máte na skvělé vystoupení zaděláno. To v Modré Vopici na konci června rozhodně bylo!

Jan Herc

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
20.04. Nervosa
20.04. Týr, Heidevolk, Dalriada
21.04. Backyard Babies
21.04. Suffication, Belphegor, God Dethroned, Nordjevel, Darkrise
24.04. Casey, Gatherers, Acres
25.04. Suffocation, Belphegor, God Dethroned, Nordjevel, Darkrise
25.04. Metalománie
26.04. Hypnos
26.04. Frog Leap
28.04. Vulture Industries, Helheim, Madder Mortem, Caelestia
A co FAKKER!?