Nový Spark
venku od 1. července
Live: Živí versus obdivuhodní

Live: Živí versus obdivuhodní

Argumentů pro návštěvu téhle akce bylo nemálo: u mě to vyhrála skutečnost, že CATTLE DECAPITATION v našich krajích nikdy nehráli v klubu a co si budeme povídat, jejich hudba si říká o kontakt, jaký sebelepší festival (s výjimkou Obscene Extreme) nemá šanci zprostředkovat.

O jednu kapelu ochuzený večer (The Convalescence zradila dodávka) zahájili MONUMENT OF MISANTHROPY, výstižně vybraný support – agresivita jejich hudby si nezadala ani s jednou z hlavních hvězd, technicky blíže kalifornským ochráncům práv zvířat, setrvalým tlakem zase newyorským titánům. Hutní i řezaví, se zálibou v precizní a technicky náročné hře, ale ne sterilní. Slušný začátek. ABIOTIC zde byli za největší hračičky, jenže čím více kvílivých kytar, tím spíše mi pozornost těká jinam. Poprvé na podobném turné, floridská kapela si večer nesporně užívala, kterážto fráze by ale neměla zastřít, jak moc to všechno hnala na sílu. Diktát to nesporně byl, jenže poněkud nucený. A frontman Travis toho navykládal tolik, že kdybych do jednoho z jeho proslovů zařval „hobluj“, byl bych za menšího ze dvou volů.

Už nástup CATTLE DECAPITATION ukázal, jaký je rozdíl mezi schopnými učedníky a přirozenými autoritami. Na pohled možná kalifornská kapela fotrovatí, jinak to ale není poznat. Podobně jako takoví Anaal Nathrakh kombinují brutalitu bez přívlastků s melodickou přitažlivostí a v téhle disciplíně se jim daří v podstatě srovnatelně. Likvidace v podání téhle kapely je zábavná, až by si jeden to utrpení chtěl zopakovat. A bude moct! Příslib letního návratu na oba velké české festivaly extrémní hudby, které stojí za řeč, budí naději, že své koncerty na nich neskrečují jako v minulosti.

SUFFOCATION s Rickym Myersem předvedli o kus monotónnější valchu a koncert v žánru „dej fanouškovi, co očekává“ (a navrch přihoď ještě trička s fosforeskujícím logem s výdrží rozhodně menší, než jakou má tahle kapela). Jejich zloba je uvěřitelná, ale jen v mantinelech žánru, pro překvapení tu není místo. Hrany a ostří toho, čím SUFFOCATION už několik dekád lákají, rozhodně nejsou tupé, za likvidátory ale toho večera byli spíše CATTLE DECAPITATION – zakořeněni v minulosti, ale s pohledem upřeným kupředu. SUFFOCATION bylo možné obdivovat, kapely hrající před nimi ale působily o kus živěji.

Text: Viktor Palák

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace