Nový Spark
venku od 2. května
MAYHEM v Brně a Košicích rozpoutají inferno

MAYHEM v Brně a Košicích rozpoutají inferno

MAYHEM, norská legenda, která stála u zrodu black metalu, se po třech letech vrací do ČR a na Slovensko. Do Brna a Košic přijíždí na druhou část velmi úspěšného turné k poslednímu albu* „Daemon“*. Vystoupí ve společnosti speciálního hosta, původního basáka a textaře EMPEROR, který přijede s projektem MORTIIS. V Brně sestavu posílí ještě Ostraváci INFERNO.

Brněnský koncert proběhne 27. dubna na Flédě, košický v klubu Collosseum 28. dubna. Vstupenky jsou k dostání na webu obscure.cz, v sítích GoOut a Ticketmaster.

Pořiďte si na koncert triko MAYHEM!

MAYHEM jsou nejen zakladatelé norské blackmetalové scény, ale zároveň jednou z nejvlivnějších kapel, která ovlivnila a stále ovlivňuje pelotony dalších umělců a zavdala vzniku dalších kapel s dnes již legendárním statusem. Temná není jen jejich hudba a prezentace na pódiu, ale také jejich historie spojená s vypalováním norských kostelů, sebevraždou zpěváka Deada a vraždou kytaristy Euronymouse Vargem Vikernesem z BURZUM. Ani tyto události však MAYHEM nezastavily! Nyní přijíždí představit svou nejnovější, šestou desku „Daemon“, která vyšla v roce 2019.

Jak již bylo zmíněno, doprovodem legendárních Norů bude MORTIIS. Poté, co ho omrzel black metal a koncem roku 1992 opustil EMPEROR, založil svůj sólový projekt a vydal se zkoumat jiné kouty temné hudby. Nejdříve tvořil ambient, poté hloubal v darkwave/synthpopu a prozkoumával i industriální rock. V roce 2020 se vrátil ke své ambientní darkwave poloze na desce „Spirit of Rebellion“.

Speciálním hostem brněnského koncertu budou obskurní black metalisté INFERNO, kteří s MAYHEM už jedno turné odjeli a které si norský kult opět vyžádal. Ostravská kapela slavila se svojí loňskou deskou „Paradeigma“ úspěch po celém světě.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace