Nový Spark
venku od 1. září
Maynard James Keenan z TOOL nadále šije do sociálních sítí

Maynard James Keenan z TOOL nadále šije do sociálních sítí

Dobře se ví, že Maynard James Keenan je chlápek, který se rád „odpojí“. V rozhovoru pro Metal Hammer frontman TOOL, PUSCIFER a A PERFECT CIRCLE vysvětlil své výhrady k sociálním médiím.

Keenan považuje různé komunikační platformy za něco, co omezuje tzv. „user experience“. „Mám pocit, že sociální média a internet skutečně vrazily klín mezi lidi. Celý koncept, že se vám něco líbí nebo nelíbí a pak následujících pár měsíců budete zírat jen na to, co se vám líbilo, a ne na to, co se vám nelíbilo... Připomíná mi to zírání do zrcadla – velmi narcistické a nepříliš zdravé. Toto osobní přizpůsobování obsahu dál rozděluje společnost a polarizuje ji. Každá online konverzace pak začíná hádkou,“ prohlásil muzikant.

Maynard je svými kritickými názory na sociální média znám dlouhodobě. „Mám takové soukromé přání, aby každý mohl používat online prostředí jen půl hodiny denně, ale vím, že jde o utopické zbožné přání,“ tvrdil před pár lety. Jindy zase nabádal: „Vypněte telefony, vypněte počítač, vypněte televizi a běžte ven, promluvte si s někým cizím a zjistěte o něm něco. Mluvte s lidmi osobně.“

Jakkoliv tento pohled není v poslední době mezi muzikanty ojedinělý, málokdo je v něm tak zatvrzelý jako Maynard. Spotify vzal na milost prakticky až před dvěma lety.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace