Nový Spark
venku od 2. května
Metalfest se blíží: V Plzni zahrají výherci polské World Tour SCREAM MAKER

Metalfest se blíží: V Plzni zahrají výherci polské World Tour SCREAM MAKER

Agentura Pragokoncert, která Meltalfest produkuje, se zapojila do prvního ročníku polského projektu World Tour organizovaného poznaňskou firmou Fabryka Zespołów. Jistě vám je známý koncept startovacích soutěží pro mladé kapely. Kapely si podají přihlášku a procházejí postupně stále užším a užším výběrovým řízení až do finálního koncertu. A ten se právě uskutečnil v sobotu 7. května v Poznani. Z více než tří stovek kapel se do finálového klání probojovalo deset nadějných spolků, které touží vyvést svou muziku za hranice Polska. Na showcase představení byli přítomni nejen zástupci českých festivalů (MoR, Metalfest a Ostrava v Plamenech), ale i srbského Exitu a berlínského Bash. Nutno říci, že konkurence byla vysoká, kapely nebyly žádné garážové spolky, které hrály na dvakrát na maturitním plese, ale mnohdy v Polsku známá jména. Nicméně prorazit za hranice bývá mnohem těžší, než se může na první pohled zdát, česká scéna je toho nejlepším příkladem. Odborná porota nakonec pro Metalfest vybrala SCREAM MAKER.

SCREAM MAKER hrají pravý heavy metal v nejlepší tradici 80. let, kdy žánru dominovali IRON MAIDEN, JUDAS PRIEST a podobné skupiny. Hoši však nezastydli v minulosti a jejich produkce je více než hodna roku 2016. Přijďte je podpořit a zároveň budovat přeshraniční vztahy s našimi severními sousedy. Máme přece na víc než na Ewu Farnou.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace