Nový Spark
venku od 1. září
METALLICA v Mexiku představila nový scénický koncept

METALLICA v Mexiku představila nový scénický koncept

Videa z nedávného mexického koncertu zachycují kapelu hrající na pódium o rozloze 46 na 15 metrů, které je umístěné uprostřed koncertní haly, a fanoušci tak mohou jak samotnou METALLICU, tak četné speciální efekty sledovat ze všech stran.

Scéna, na níž se během koncertu mimojiné objevila ikonická socha svobody z přebalu alba "... And Justice For All", řada křížů známých z "Master Of Puppets" či obří záchodová mísa s nápisem "metal up yer ass" bude k vidění také v chystaném 3D filmu o METALLICE, jehož koncertní porci bude skupina natáčet na sklonku srpna ve Vancouveru.

Zároveň s prvními publikovanými dojmy z nové výpravy se ale objevily i spekulace, že bombastická scéna není zcela bezpečná - během prvního koncertu v Mexico City došlo k selhání pyrotechniky a dvojici techniků, kteří se vydali závadu okamžitě ohledat, pohltily v náhlém výbuchu plameny.

Kapela pak sice na chvíli koncert přerušila, aby mohl být oheň uhašen, oficiální stránky METALLICY však už celý incident zmiňují jen velice zběžně jako poslední položku ve výčtu efektů, které byly při vidění při písni "Enter Sandman": "hlasité rány, petardy létající sem a tam, padající konstrukce, padající osvětlovač, padající lešení, kdosi chytnul plamenem..."

Toto prohlášení by podle metalových médií mohlo sloužit jako potvrzení toho, že celý incident byl zinscenován jako odkaz na podobný pyrotechnický a kaskadérský výstup, který byl součástí koncertů METALLICY na turné v roce 1997.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
25.09. LIVESTREAM LAMB OF GOD
10.10. LIVESTREAM ARMORED SAINT
17.10. LIVESTREAM OBITUARY
30.10. LIVESTREAM CRADLE OF FILTH
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?