Nový Spark
venku od 2. května
METALLICA v Mexiku představila nový scénický koncept

METALLICA v Mexiku představila nový scénický koncept

Videa z nedávného mexického koncertu zachycují kapelu hrající na pódium o rozloze 46 na 15 metrů, které je umístěné uprostřed koncertní haly, a fanoušci tak mohou jak samotnou METALLICU, tak četné speciální efekty sledovat ze všech stran.

Scéna, na níž se během koncertu mimojiné objevila ikonická socha svobody z přebalu alba "... And Justice For All", řada křížů známých z "Master Of Puppets" či obří záchodová mísa s nápisem "metal up yer ass" bude k vidění také v chystaném 3D filmu o METALLICE, jehož koncertní porci bude skupina natáčet na sklonku srpna ve Vancouveru.

Zároveň s prvními publikovanými dojmy z nové výpravy se ale objevily i spekulace, že bombastická scéna není zcela bezpečná - během prvního koncertu v Mexico City došlo k selhání pyrotechniky a dvojici techniků, kteří se vydali závadu okamžitě ohledat, pohltily v náhlém výbuchu plameny.

Kapela pak sice na chvíli koncert přerušila, aby mohl být oheň uhašen, oficiální stránky METALLICY však už celý incident zmiňují jen velice zběžně jako poslední položku ve výčtu efektů, které byly při vidění při písni "Enter Sandman": "hlasité rány, petardy létající sem a tam, padající konstrukce, padající osvětlovač, padající lešení, kdosi chytnul plamenem..."

Toto prohlášení by podle metalových médií mohlo sloužit jako potvrzení toho, že celý incident byl zinscenován jako odkaz na podobný pyrotechnický a kaskadérský výstup, který byl součástí koncertů METALLICY na turné v roce 1997.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
22.05. YES
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace