Nový Spark
venku od 2. října
METRONOME BLUES vydávají vinyl u KabinetRecords

METRONOME BLUES vydávají vinyl u KabinetRecords

Garden Of Eden je čtvrté řadové album kapely Metronome Blues. Vyšlo digitálně na jaře 2020 během tzv. “lockdown” na Novém Zélandu. Jeho vinylová verze vychází v říjnu pod hlavičkou vydavatelství, Kabinet Records, které sídlí v Brně, kde žije producent/muzikant, Rhys Braddock (Metronome Blues).

Ironický název, Garden Of Eden ( česky Rajská Zahrada) byl vybrán jako reakce na všechny dystopické vibrace, které nás v tuto chvíli obklopují. „I uprostřed chaosu a nejistoty si musíme připomínat, že žijeme v ráji, jen je třeba si to častěji uvědomovat. Tzv. ‘lockdown’ nám odhalil některé alternativní způsoby života, díky nimž jsme přehodnotili naši situaci. Uvíznutí na Novém Zélandu mě přimělo si to uvědomit. Prázdné golfové hřiště na obalu desky se tak stalo naším novým Edenem,“ vysvětluje Rhys Braddock.

Album bylo nahráno a produkováno výhradně Braddockem. Obsahuje písně, které vznikly v jeho studiu v Brně a dvě novější, které nahrál v garáži svých rodičů během ‘lockdown’ na Novém Zélandu. Garden Of Eden tak naznačuje lidskou potřebu zůstat ve špatných dobách kreativní. Pokřtěno bude 14. října 2020 v domácím Kabinetu Múz v Brně, kde se představí i nová mezinárodní sestava Metronome Blues: bubeník Peter Kušnirík (Slovensko), basista Dylan Vance (Kanada) a kytarista Robin Smith (Skotsko).

Jako svoje hosty si Metronome Blues na křest pozvali brněnské kapely, VDYD a Guilty Echoes . Dalším překvapením pro fanoušky Met.Blues je nové EP, Exploded View EP , které bude součástí limitované edice pro prvních 100 předobjednávek vinylu Garden of Eden a které vyjde oficiálně až na konci října.

Křest - 14. 10. 2020, Kabinet Múz (w/ VDYD, Guilty Echoes)

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
30.10. LIVESTREAM PUSCIFER
30.10. LIVESTREAM CRADLE OF FILTH
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?