Nový Spark
venku od 1. června
Moby sdílí režijní debut o punku a veganství

Moby sdílí režijní debut o punku a veganství

O Mobym na stránkách Sparku moc často nepíšeme, spíš vůbec. Přece jen, hudebně se realizuje v jiných žánrech. Teď si to však nepochybně zaslouží. Muzikant zveřejnil svůj režijní filmový debut, v němž se zaměřil na dvě témata jemu blízká – punk rock a veganství, respektive boj za práva zvířat. Punk Rock Vegan Movie měl premiéru minulý měsíc na filmovém festivalu Slamdance a jak Moby říká, zveřejňuje ho proto, že by s „čistým svědomím nemohl chtít profitovat na něčem, co vzniklo z lásky a aktivismu“.

Ve snímku přibližuje punk rock nejen coby hudební žánr, ale také coby kulturu, která má blízko k hodnotám veganství, právům zvířat a aktivismu jako takovému. „Natočil jsem ho s cílem osvětlit překvapivou a inspirativní historii punk rocku a práv zvířat, ale také proto, abych lidem připomenul důležitost a zoufalou naléhavost přijetí nekompromisní etiky a činy původních punkrockových aktivistů,“ uvádí Moby.

Do snímku však svými názory a postoji přispěli nejen pankáči. Vystupuje v něm celá řada muzikantů, kteří jeho hodnoty ztělesňují, od Roba Zombieho, přes Alissu White-Gluz (ARCH ENEMY), Derricka Greena (SEPULTURA) až třeba po Tima McIlratha (RISE AGAINST).

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace