Nový Spark
venku od 2. května

MODESTY & PRIDE - Progresivní metal jako zákon

Druhé album podbořanských tvrdě progresivních metalistů MODESTY&PRIDE avizuje netradiční klip ke skladbě „Insade The Trap“. Proč netradiční? S kapelou zpívá Česká Miss Jitka Válková. Kapela navíc již potřetí vyráží na turné s legendou tuzemského metalu ARAKAIN. Podle slov Luboše Matyse (kytara, zpěv) se fanoušci mohou těšit na obé: na novou desku i turné.

Ve skladbě „Inside The Trap“ z nové desky „Ordo Ab Chao“ zpívá Česká Miss Jitka Válková, což umocňuje rovnou i klip. Jak k téhle spolupráci došlo? A proč už vlastně zase skončila?
Jíťa nám pokřtila první CD a rozhodli jsme se pro oživení naší hudby spojení s jejím zpěvem. Na CD nazpívala ještě píseň „Cards In Hand“. Spolupráci jsme po vzájemné domluvě ukončili, abychom se znovu prezentovali jako samostatná buňka. Jíťa byla vždy naším čestným hostem a za vše pěkné, co jsme prožili a navzájem se naučili, jsme moc vděčni. Snad u zpěvu zůstane i nadále, protože má talent.

Všiml jsem si, že na koncertě hrajete také „DREAM THEATER Medley“ coby poklonu kapele, jež formuje vaši hudbu. Dokážete od téhle kapely zahrát všechno, nebo byste si na něco netroufli?
„DT Medley“ složenou z „Dark Eternal Night“ či „The Glass Prison“ jsme zahráli pouze jednou v naší domovině, na Podbořanských slavnostech, protože zde vždy zkoušíme experimentovat. Kytarista Zakl s bubeníkem Ítrem společně hrají několik písní jen tak pro radost, ale všechno rozhodně nezahrajeme. Což je jen dobře, alespoň má člověk stále kam se vyvíjet a co se učit.


Má podle vás vůbec šanci progresivně znějící metal na nějaké trvalejší proražení v rámci tuzemské hudby?
Jestli má šanci tento styl hudby prorazit na tuzemské scéně, netuším, hrajeme zkrátka to, co máme rádi a hudebně nás naplňuje, a když vidíme, že se lidi při poslechu baví – mise je splněna. Vše se však odvíjí od potřeb člověka, dostává se nám pouze to, co chceme. Proto je v obchodech x druhů brambůrků a spousty nekvalitních, ale zato levných mas ze zvířat chovaných v klecích ve tmě, která se nikdy neměla možnost proběhnout. Jde o ukojení poptávky. Protože to prostě kupujeme. Alternativa však vždy existuje, to je hlavní si uvědomit. Když lidi budou přelazovat rádia při poslechu určité hudby, tak tu hudbu hrát samozřejmě nebudou. A tady přichází náš cíl – dostat kytarovou a svobodnou hudbu bez omezení do povědomí širšího obecenstva. Jestli se nám to podaří, či ne, to ukáže čas, ale my pro to uděláme maximum.

Po vystoupení na letošním Masters Of Rock jste sklidili bouřlivý aplaus. Byla to pro vás velká satisfakce?
Toto vystoupení pokládáme za jeden z nejlepších večerů, který jsme na pódiu zažili. Chtěli bychom ještě jednou poděkovat všem zúčastněným za skvělou atmosféru a nádhernou fotku, kterou s námi po koncertě udělali. Tohle nás prostě baví.

Sestava: Luboš Matys (kytara, zpěv), David Vopat (kytara, zpěv), Filip Matys (baskytara, zpěv), Jan Tolinger, (klávesy), Petr Švihlík (bicí)

Diskografie:
2012 - Endless Road Pt. I
2014 – Ordo Ab Chao

http://modestypride.cz


http://bandzone.cz/modestypride

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace