Nový Spark
venku od 1. dubna
MOONSPELL: „Konzervativním fanouškům naším novým albem nevyhovíme”

MOONSPELL: „Konzervativním fanouškům naším novým albem nevyhovíme”

Nepřipomíná vám současný karanténní stav tak trochu pobyt v poustevně? Pokud si sami pro sebe odpovíte kladně, vězte, že MOONSPELL jednu takovou ermitáž vystavěli na nové desce „Hermitage“.

Portugalské kvinteto se na svém třináctém studiovém albu obnažilo v umělecké bezprostřednosti, které dalo přednost před artificiální teatrálností posledních nahrávek. Ryzost hudby dominuje deseti novým skladbám, jež i tak překypují atmosférou, podmanivou éteričností a dohromady tvoří unikátní výpověď zralých hudebníků.

Album „Hermitage“ jistě vzbudí pozdvižení na mnoha frontách. Už na první poslech je totiž zcela odlišné od posledního bojovného opusu „1755“. Hudba a její vytyčené intence neskrývaně prozrazují, že kapela otevírá novou, možná dosud neprobádanou kapitolu vlastní existence. A co je vedlo k poměrně razantní změně kurzu? V rozhovoru pro Spark odpovídá principál Fernando Ribeiro.


„Počítáme s tím, že nemálo fanoušků MOONSPELL, kteří jsou zvyklí na své hudební jistoty a určitou zažitou dynamiku naší hudby, bude překvapeno. Vzniknou polemiky, což vnímám jako pozitivní impulz. Rozbourávání stereotypů je vždy prospěšné a já sám jsem v metalu a hudbě obecně rád překvapován. Respektuju, že existují naopak posluchači, kteří mají rádi kontrolované chutě, ale tentokrát jim nevyhovíme. Jemnější nastavení alba „Hermitage“ vychází z nás samotných, protože právě v takovém stavu jsme byli na začátku komponování nové muziky. Jsme už starší vlci, docela jiní, než jsme bývali na debutu „Wolfheart“. Z podstaty věci proto tolik netlačíme na pilu. Minulé album „1755“ bylo specifické. Pevný historický koncept dal celé desce ráz. Úskalí jazykové bariéry se nakonec ukázalo jako liché a lidé nahrávku milovali navzdory tomu, že nebyla zpívaná v angličtině. Bylo by proto jednoduché znovu zabrousit do dějin a vytvořit podobný model. Takto zkratkovitě ale nepřemýšlíme. Ostatně naše bohatá diskografie nás opravňuje vydat se jakýmkoliv směrem. „Hermitage“ je albem velmi muzikálním, atmosférickým a intimním. Nebude-li to někomu po chuti, rádi takovou cenu zaplatíme. Hudba je totiž jedním z posledních teritorií, které je opravdu svobodné.“

Kompletní rozhovor najdete v únorovém Sparku. Nové album MOONSPELL „Hermitage“ vychází 26. února.

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
24.04. LIVESTREAM KORN
01.05. LIVE STREAM DEVIN TOWNSEND
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace