Nový Spark
venku od 3. ledna
Na fotbal! Brutal Assault vs. Obscene Extreme

Na fotbal! Brutal Assault vs. Obscene Extreme

Ptát se na tomto místě, jestli máte rádi metal, je tak trochu zbytečné. Ale máte rádi také fotbal? Jestli jste na tuhle otázku odpověděli kladně, tak pro vás máme tip na fotbalovou událost, která výkony účastníků předčí i blížící se mistrovství Evropy! Na trávníku ve sportovním areálu v pražských Běchovicích totiž proti sobě nastoupí týmy Brutal Assault Obscuros a Obscene Extreme Grinders! Ano, týmy složené ze dvou partiček připravujících dva nejlepší extrémně metalové festivaly na planetě. Fanoušky zvou Tomáš Karlík a Čurby.

Pánové, kdo s tímhle nápadem přišel?

Čurby: Myslím, že Tomáš. Kdykoliv se potkáme, tak probíráme fotbal snad víc než muziku. Jak hraje Arsenal, tohle, támhle, prostě pořád fotbal. Tak jsme si říkali, že už je čas se taky potkat na hřišti a už se nemůžu dočkat, až to nastane. Obzvlášť při takhle prestižní záležitosti. Ve hře je nádherný pohár.

Tomáš: O fotbale se bavíme hodně, oba máme rádi Arsenal a Barcelonu, takže myšlenka vzájemného zápasu vyplynula právě z našich fotbalových rozhovorů.

Jaké jsou podmínky účasti? Jsou to všichni lidé z vašich týmů?

Tomáš: To je naprosto striktní, mohou hrát pouze lidé, kteří jsou aktivně spojeni s festivalem. My máme v týmu například členy produkce, promotéra festivalu, bedňáky, barmany, press manažera a podobně.

Čurby: Když se podíváš na soupisku, tak to jsou lidé, kteří skutečně dělají na OEF. Většinou už fungují dlouhou dobu a mají rádi fotbal jako já. Nebo skoro já, stejně jako já to asi nejde. (směje se) Takže ano, všichni v sestavě makají na OEF a taky ho mají řádně zažraný v srdci. Takže věřím, že budou bojovat do posledního dechu.

Vy dva jste fotbaloví experti. Tomáš hraje za Podolí, Čurby za Křičeň. Jak na tom jsou fotbalově vaši spoluhráči?

Čurby: Všichni mají nějaké zkušenosti s fotbalem, kdysi ho hráli nebo jsou stále na nějaký okresní úrovni aktivní. Dokonce i Mirka odehrála tuším dva zápasy u nás na vesnici, takže ví, že má dávat góly do soupeřovo brány. Bude to super zápas, pořádnej happening, prostě pecka!

Tomáš: Už jsem bývalá podolská opora, kvůli zdraví jsem musel nedobrovolně ukončit kariéru. Tím ale český fotbal o moc nepřišel. (směje se) Další bývalí fotbalisté v našem týmu nejsou, spíše jde o fotbalové nadšence teoretiky.

Kdo to bude pískat? Ligovej profík, tedy ožralej a úplatnej, nebo amatér, tedy střízlivej a slušnej?

Tomáš: Pískat bude regulérní rozhodčí Jirka Říha, ale Příbram se tentokrát opakovat nebude.

Čurby: Jirka z Trutnova je náš kamarád a nadšenec do fotbalu i muziky. Potkal jsem ho v zimě na turnaji přípravek a líbilo se mi, jak to pískal, měl pod kontrolou a dokázal to klukům vysvětlit. To nadšení z něj přímo čiší a do toho má rád naší muziku. Chodí na OEF i Brutal, takže bylo jasný, že nikoho jinýho ani nemůžeme chtít.

Na co se můžou fanoušci těšit?

Čurby: Každého můžu ubezpečit, že prostě vypustíme duši a budeme hrát naplno, totální fotbal stylem všechno dopředu, protože bránit moc neumíme, takže se pekelně soustředíme na to, abychom prostě dali víc gólů než Obscuros. To je naše jediná šance. Kluci z Obscure domluvili fajnovou arénu, pan správce nám otevře občerstvení, připraví se vegan labůžo, bude to parádně strávený nedělní odpoledne. Víc nebudu prozrazovat, ale pokud se o víkendu budete motat někde kolem Prahy, přijďte a budete se královsky bavit!

Tomáš: Lidé se mohou těšit na unikátní podívanou. V akci uvidí řadu známých tváří z obou festivalů, které mají šanci běžně spatřit pouze na koncertech. Celkově to bude příjemné odpoledne se spoustou srandy.

Kdy? Kde?

Neděle 29. května, 14.00

sportovní areál Běchovice (Richtrova 536, Praha 9)

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
26.01. SABATON, APOCALYPTICA, AMARANTHE
26.01. SABATON, APOCALYPTICA, AMARANTHE
27.01. THE HU
28.01. DARKEST HOUR, FALLUJAH, BLOODLET, UNE MISERE, LOWEST CREATURE
30.01. URIAH HEEP
30.01. ERIC MARTIN
31.01. URIAH HEEP
01.02. URIAH HEEP
01.02. IMMINENCE
01.02. DISILUSSION, VOTCHI
A co FAKKER!?