Nový Spark
venku od 30. ledna
Náladotvůrci DISILLUSION vystoupí v dejvické Klubovně

Náladotvůrci DISILLUSION vystoupí v dejvické Klubovně

Kultovní německá kapela se do dějin progresivního rocku nesmazatelně zapsala albem "Back to Times of Splendor" z roku 2004. Sebevědomá nálož progresivního metalu, na poměry debutového alba až neuvěřitelně dospělá, oslovila okamžitě široké řady fanoušků této hudby.

DISILLUSION však neusnuli na vavřínech a o dva roky později vydali album "Gloria", kde se pustili do překvapivě experimentálních vod, ovšem v nejlepším slova smyslu. Fúze metalu a elektroniky doplněná až Mike-Pattonovskou prací s vokálem se dočkala široké odezvy a kapela se dostala do povědomí metalových fajnšmekrů.


Na třetí studiové album, "The Liberation", si fanoušci počkali dlouhých třináct let, tedy až do letošního roku, ale čekání rozhodně stálo za to. Kapela dospěla a aktuální deska je dokonale zvládnutí jak z technického, tak z uměleckého hlediska. Atmosféra podivné Lynchovské temnoty z ní jen čiší a kapela do sedmi tracků dostala všechno, co za uplynulých třináct let naakumulovala.

V letech 2019 a 2020 se kapela vydává na turné nazvané po aktuálním albu "The Liberation" a kromě domovského německa zahraje v Rakousku, Švýcarsku, Španělsku a také v Praze. Komorní, leč perfektně vybavené prostředí Klubovny v pražských Dejvicích již dokázalo důstojně odbavit koncerty kapel jako Panzerballett, The Unguided nebo Tatran a vystoupení Disillusion je dalším důležitým promotérským činem, za kterým stojí přímo posádka Klubovny.

Večer otevře německý jednočlenný ambient/postmetalový projekt THARI KAAN. Role druhé support kapely se ujmou zasloužilí pražští progresivní rockeři VOTCHI.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
24.02. THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW
24.02. OBSCURA, GOD DETHRONED, THULCANDRA, FRACTAL UNIVERSE
25.02. STARSET
25.02. OBSCURA, GOD DETHRONED, THULCANDRA, FRACTAL UNIVERSE
27.02. DESTRUCTION, LEGION OF THE DAMNED, SUICIDAL ANGELS, FINAL BREATH
27.02. GOST, SVART CROWN
28.02. NÁROĎÁK THRASH FEST
29.02. Ozzy Osbourne, Judas Priest
29.02. BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE
01.03. BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE
A co FAKKER!?