Nový Spark
venku od 1. července
Neil Young vs Spotify – Veterán dal streamovací platformě ultimátum kvůli údajnému šíření dezinformací

Neil Young vs Spotify – Veterán dal streamovací platformě ultimátum kvůli údajnému šíření dezinformací

Neil Young se i ve svých šestasedmdesáti letech drží pověsti angažovaného chlapíka, který se nebojí radikálních kroků. Aktuálně se rozhodl dát ultimátum streamovací platformě Spotify, která dle něj umožňuje šíření dezinformací o covidu-19. Jestliže tomu neučiní přítrž, Young údajně požaduje, aby z ní byla odstraněna veškerá jeho hudba.

Písničkářského veterána pobouřil komik a komentátor Joe Rogan, jehož The Joe Rogan Experience je se zhruba jedenácti miliony posluchačů nejpopulárnějším podcastem dneška. Rogan dal v nedávných dílech prostor například virologovi Robertu Malonovi, který výrazně přispěl ke vzniku mRNA technologie, či kardiologovi Peteru McCulloughovi. Navzdory své odbornosti jsou oba mainstreamem považováni za šiřitele dezinformací o covidu-19 a epizoda s prvním jmenovaným už před pár dny podnítila společnou výzvu několika stovek lékařů apelujících na Spotify, aby Roganovu show zatrhlo. Rogan, jehož už jiné platformy cenzurují (stejně jako oba uvedené lékaře) si přitom spolupráci se Spotify, s níž má exkluzivní smlouvu, a svobodu slova, kterou platforma poskytuje, opakovaně pochvaluje.

Young je zjevně dalším, kterého populární ranař svým postojem ke covidu-19 pobouřil. Proto se na svůj management obrátil s výzvou, ať ve věci začne okamžitě jednat. „Chci, abyste dali Spotify ještě dnes na vědomí, že chci, ať veškerou mou tvorbu stáhne. Buď si nechají Rogana, nebo Younga. Oba mít nemůžou,“ stálo ultimativně v Youngově výzvě, která byla zveřejněna (a mezitím stažena) i na jeho webových stránkách.

Kanadský veterán přitom se Spotify nemá problém poprvé. Své stažení skladeb z platformy požadoval už před časem, jelikož měl za to, že na ní nejsou v odpovídající kvalitě. Nakonec však tehdy ze svých požadavků ustoupil. „Spotify je dnes místem, kam lidé pro hudbu chodí. A chci, aby tu moji slyšeli nehledě na to, co kvůli tomu musí podstoupit,“ zdůvodnil tehdy pro magazín Rolling Stone.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace