Nový Spark
venku od 29. března
Nice To Eat You Deathfest má chuť na lidské. Už popáté

Nice To Eat You Deathfest má chuť na lidské. Už popáté

Festivalová sezona zatím klepe na dveře jen lehce, ale na severu Čech v České Lípě zabouchají tak razantní silou, až se budou nedaleké hory otřásat. Již popáté se totiž koná tradiční květnový Nice To Eat You Deathfest, který má na svědomí šéf děčínské kapely Fleshless Vladimír Prokoš.


NTEY je ojedinělý místem konání v prostorách zámku Horní Libchava, který je od Lípy vzdálen asi tři kilometry. "Prostředí zámku z šestnáctého století je určitě lákadlem. Kempovat se dá přímo v zámecké zahradě, zastřešenou budovu, kde se hraje, nerozhodí dešťové ani případně sněhové rozmary," říká Vláďa. "Majiteli zámku Kilimu jsem vděčný, že nás u sebe chce a pomáhá nám. Je to super borec, i s jeho přítelkyní," nešetří slovy chvály.


Akce začíná ve čtvrtek 17. května a potrvá až do soboty. Na festivalu vládne parádní přátelská atmosféra a své životní i koncertní zážitky si mezi sebou povídají metaloví fanoušci ze všech koutů Evropy a nechybí ani třeba ti jihoameričtí.


"Od začátku k nám jezdí lidé nejen z Čech a Slovenska, ale také Německa, Rakouska, Itálie, Polska, Rumunska, Švýcarska, Belgie nebo Anglie. To je na skoro nový festival na scéně velice dobré a jsme za to rádi," těší festivalového šéfa.


A mezinárodní mix najdete i ve složení kapel. Hlavní hvězdy jsou holandští DISAVOWED, jihoafrická VULVODYNIA, němečtí DEAD, italští DEVANGELIC, portugalští ANALEPSY, čeští FLESHLESS, HYPNOS či MALIGNANT TUMOUR a spousta dalších. Celkem během tří dnů zahrají téměř čtyři desítky metalových kapel.

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
24.04. Casey, Gatherers, Acres
25.04. Suffocation, Belphegor, God Dethroned, Nordjevel, Darkrise
25.04. Metalománie
26.04. Hypnos
26.04. Frog Leap
28.04. Vulture Industries, Helheim, Madder Mortem, Caelestia
28.04. Citron, Tublatanka
30.04. Cradle of Filth, The Spirit
02.05. Metalománie
03.05. Desertfest
A co FAKKER!?