Nový Spark
venku od 1. června
NIGHTWISH představili nového basáka a trhli rekord v live streamu

NIGHTWISH představili nového basáka a trhli rekord v live streamu

Poslední květnový víkend podnikli NIGHTWISH dva celosvětové virtuální koncerty. Nejenže na nich poprvé představili novou posilu v sestavě, ale také si připsali cenný rekord.

Podle Helsinki Times přilákal první ze dvou interaktivních koncertů 150 tisíc platících diváků, což z eventu činí dosud největší placený virtuální koncert v historii Finska. Většina diváků sledovala vystoupení z Evropy a Severní Ameriky, ale představení mělo skutečně globální charakter – vstupenky si zakoupili fanoušci ve 108 zemích. Příjmy přesáhly milion EUR.

Mnoho merche NIGHTWISH nabízí náš Sparkshop

Během obou večerů (28. a 29. května) odehráli NIGHTWISH více než hodinu a půl dlouhé vystoupení, v jehož rámci byly vůbec poprvé ke slyšení písně z loňské desky „Human.: II: Nature“. Setlist obou večerů se ovšem lišil.

Produkce události nazvané „An Evening With Nightwish In A Virtual World“ zabrala šest měsíců a nabídla velmi unikátní interaktivní zážitek. „Byla to jedna z nejlepších věcí, které jsme s kapelou kdy udělali,“ prozradil bubeník NIGHTWISH Kai Hahto.

První ze dvou koncertů byl zároveň live debutem basáka Jukky Koskinena (WINTERSUN), který v sestavě nahradil Marko Hietalu. Jukka je v tuto chvíli kapelou prezentován jako koncertní hráč, zda-li se v sestavě usadí natrvalo, není dosud jasné.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace