Nový Spark
venku od 1. října
NIGHTWISH představili nového basáka a trhli rekord v live streamu

NIGHTWISH představili nového basáka a trhli rekord v live streamu

Poslední květnový víkend podnikli NIGHTWISH dva celosvětové virtuální koncerty. Nejenže na nich poprvé představili novou posilu v sestavě, ale také si připsali cenný rekord.

Podle Helsinki Times přilákal první ze dvou interaktivních koncertů 150 tisíc platících diváků, což z eventu činí dosud největší placený virtuální koncert v historii Finska. Většina diváků sledovala vystoupení z Evropy a Severní Ameriky, ale představení mělo skutečně globální charakter – vstupenky si zakoupili fanoušci ve 108 zemích. Příjmy přesáhly milion EUR.

Mnoho merche NIGHTWISH nabízí náš Sparkshop

Během obou večerů (28. a 29. května) odehráli NIGHTWISH více než hodinu a půl dlouhé vystoupení, v jehož rámci byly vůbec poprvé ke slyšení písně z loňské desky „Human.: II: Nature“. Setlist obou večerů se ovšem lišil.

Produkce události nazvané „An Evening With Nightwish In A Virtual World“ zabrala šest měsíců a nabídla velmi unikátní interaktivní zážitek. „Byla to jedna z nejlepších věcí, které jsme s kapelou kdy udělali,“ prozradil bubeník NIGHTWISH Kai Hahto.

První ze dvou koncertů byl zároveň live debutem basáka Jukky Koskinena (WINTERSUN), který v sestavě nahradil Marko Hietalu. Jukka je v tuto chvíli kapelou prezentován jako koncertní hráč, zda-li se v sestavě usadí natrvalo, není dosud jasné.

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace