Nový Spark
venku od 2. května
NIGHTWISH představili nového basáka a trhli rekord v live streamu

NIGHTWISH představili nového basáka a trhli rekord v live streamu

Poslední květnový víkend podnikli NIGHTWISH dva celosvětové virtuální koncerty. Nejenže na nich poprvé představili novou posilu v sestavě, ale také si připsali cenný rekord.

Podle Helsinki Times přilákal první ze dvou interaktivních koncertů 150 tisíc platících diváků, což z eventu činí dosud největší placený virtuální koncert v historii Finska. Většina diváků sledovala vystoupení z Evropy a Severní Ameriky, ale představení mělo skutečně globální charakter – vstupenky si zakoupili fanoušci ve 108 zemích. Příjmy přesáhly milion EUR.

Mnoho merche NIGHTWISH nabízí náš Sparkshop

Během obou večerů (28. a 29. května) odehráli NIGHTWISH více než hodinu a půl dlouhé vystoupení, v jehož rámci byly vůbec poprvé ke slyšení písně z loňské desky „Human.: II: Nature“. Setlist obou večerů se ovšem lišil.

Produkce události nazvané „An Evening With Nightwish In A Virtual World“ zabrala šest měsíců a nabídla velmi unikátní interaktivní zážitek. „Byla to jedna z nejlepších věcí, které jsme s kapelou kdy udělali,“ prozradil bubeník NIGHTWISH Kai Hahto.

První ze dvou koncertů byl zároveň live debutem basáka Jukky Koskinena (WINTERSUN), který v sestavě nahradil Marko Hietalu. Jukka je v tuto chvíli kapelou prezentován jako koncertní hráč, zda-li se v sestavě usadí natrvalo, není dosud jasné.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
22.05. YES
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace