Nový Spark
venku od 2. května
Nově čelí polští DECAPITATED obvinění ze skupinového znásilnění fanynky

Nově čelí polští DECAPITATED obvinění ze skupinového znásilnění fanynky

Po původním nařčení z únosu mladé dívky po koncertě v americkém Spokane ze dne 31. srpna jsou nyní členové polské extrémní bandy DECAPITATED nově obvinění ze skupinového znásilnění dotyčné fanynky. Kapela stále jakoukoliv vinu odmítá.

Polští death metalisté DECAPITATED byli na americkém turné s THY ART IS MURDER a FALLUJAH. Michal Lysejko, Waclaw J. Kieltyka, Rafal Piotrowski a Hubert Wiecek však byli v noci 8. září po koncertě v Santa Carla zadrženi členy místní policie. Jak jsme vás již informovali , původně čelili obvinění z únosu prvního stupně, neboť měli údajně během noci z 31. srpna na 1. září po vystoupení ve městě Spokane ve státu Washington unést mladou dívku. V případu však vyvstaly nové skutečnosti. Poté, co měli fanynku unést, ji měli v koupelně svého tourbusu dokonce hromadně znásilnit.

V soudním spisu se uvádí , že napadená dívka a její kamarádka dostaly po vystoupení DECAPITATED ve městě Spokane pozvánku od členů kapely, aby po akci přišly na drink do jejich tourbusu. Ačkoliv byla fanynka z jedinečné příležitosti nadšená, vše se změnilo, když jí měl bubeník Michal Lysejko začít osahávat ňadra. Najednou se prý atmosféra v busu změnila a členové kapely se mezi sebou měli začít bavit v polštině. Následně ji měl zpěvák Rafael Piotrowski začít líbat, i když se mu dívka snažila vzdorovat. Piotrowski ji měl ale násilně odtáhnout do koupelny, kde ji měl pak obrátit čelem k umyvadlu, nad kterým bylo zrcadlo. Mladá dívka prý v zrcadle viděla, jak se na ní postupně střídají všichni členové kapely. Během znásilnění měla tlouct pěstí do zdi, aby se tím rozptýlila při tomto otřesném zážitku. Po pozdějším nahlášení incidentu na policii byla oběť podrobena vyšetření v místní nemocnici, kde na jejím těle doktoři našli mnoho zhmožděnin odpovídajícím útoku.

Při výslechu na policii údajně bubeník Lysejko tvrdil, že ani jednu z dívek nezná. Kytarista Waclaw Kieltyka zase řekl, že prý viděl Piotrowskiho a basáka Huberta Wieceka při sexu s dotyčnou dívkou v koupelně. Piotrowski sice připustil, že se v tourbusu konala párty za přítomnosti dívek, ale dále již raději odmítl vypovídat. Wiecek zase tvrdil, že dívky v busu údajně byly, on ale prý jen seděl na pohovce a nevěděl, co se dál událo. Avšak jediný kytarista Kieltyka souhlasil s odběrem vzorku DNA, kdežto zpěvák Piotrowski i basák Wiecek jej oba odmítli. O tom, zda odběr odmítl taktéž bubeník Lysejko, se dotyčné zdroje informací nezmiňují.

Členové DEACPITATED vystoupili v úterý u soudu v Los Angeles, kde souhlasili se svým vydáním k soudu ve Spokane pro další průběh vyšetřování. Policie ze Spokane mezitím žádá veřejnost o pomoc s hledáním svědků daného incidentu, kteří by jej pomohli objasnit. Polská skupina se prostřednictvím svého advokáta Steva Grahama proti nařčení z trestného činu důsledně ohradila. Existuje podle nich druhý pohled na celou situaci, navíc údajně mají svědky, kteří jsou ochotní potvrdit, že dívky vstoupily do jejich tourbusu z vlastní vůle a opustily jej v dobrém.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace