Nový Spark
venku od 2. dubna
Oidipus Tyranus bude mít v červnu letošní derniéru

Oidipus Tyranus bude mít v červnu letošní derniéru

RockOpera Praha reprízovala jedno ze svých nejslavnějších děl "Oidipus Tyranus" alespoň jednou za půl roku. Letos ale nastala změna. Rockovou operu budou mít diváci možnost zhlédnout tento rok naposled už 14. června.

Divadlo odehrálo svoji rockovou adaptaci Sofoklovy hry Král Oidipus v tomto půlroce již jednou. Další reprízy se dílo dočká už v červnu s tím, že na podzim se k němu RockOpera Praha již nevrátí.

„Chtěli jsme nechat větší prostor v současnosti velmi oblíbenému Vymítači. Oidipa navíc budeme v průběhu letošního roku ještě hrát v Bratislavě. Divákům, kteří jsou zvyklí navštěvovat představení na naší holešovické scéně, ovšem doporučujeme se na Oidipa zajít podívat 14. června. Znovu ho totiž odehrajeme nejdříve v roce 2019,“ říká klávesista, skladatel a umělecký ředitel RockOpery Praha Milan Steigerwald.

Repríza přinese ještě další exkluzivitu. Tvůrci na ní představí videoupoutávku k nové připravované opeře, která rozšíří jejich slavnou antickou sérii složenou z Oidipa Tyrana, 7 proti Thébám a Antigony.

„Podrobnější informace o chystaném díle si zatím necháváme pro sebe. Vyzradíme je až na Oidipovi. Kdo se chce dozvědět více, ať přijde. Máte se na co těšit,“ tajemně se usmívá zpěvačka, libretistka a výkonná ředitelka Pavla Forest.

Vstupenky na 14. června můžete už nyní kupovat na www.rockopera.cz/program . Hlavní role krále Oidipa se opět zhostí jeden z předních tuzemských metalových zpěváků Honza Toužimský z Arakainu.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace