Nový Spark
venku od 2. dubna
Olomoučtí rockeři MOONPARK vydali singl a chystají křest alba

Olomoučtí rockeři MOONPARK vydali singl a chystají křest alba

Kapela MOONPARK, která má za sebou několik vyprodaných koncertů, ale také hraní s Leonem Hendrixem či úspěšný koncert v Anglii, nyní vydává singl „Blinding Fire“ a chystá křest debutového alba „Good Spirit“. Deska nabízí dvanáct autorských skladeb a světlo světa spatří ve čtvrtek 28. března v Bounty Rock Cafe v Olomouci.


Kapela MOONPARK vznikla v roce 2020 a hraje klasický melodický rock. Jejich tvorba zahrnuje anglicky zpívané autorské songy. Michal Koláček (zpěv), Jirka Doležel (kytara), Petr Kolář (baskytara) a Ivo Zvejška (bicí) měli příležitost dvakrát zazářit jako předkapela Leona, bratra slavného Jimiho Hendrixe. Poté, co několikrát naplnili olomoucký klub Bounty Rock Cafe, se v roce 2023 v pražském studiu Faust Records pustili do nahrávání debutového alba pod vedením amerického producenta Dereka Saxenmeyera.

„Při nahrávání desky je strašně důležité, s kým ji točíte. Ten člověk vám musí sednout, musíte se dokázat naprosto uvolnit a zahrát nebo zazpívat svůj part tak, aby zněl co nejlépe a byl plný emocí, a musíte být schopni uvažovat co nejvíce tvůrčím způsobem. Derek mezi nás od první minuty zapadl tak, že jsme ani nepoznali, že tam je,“ říká Jirka Doležel. Intenzivní přípravy, skládání hudby a psaní textů trvalo téměř dva roky, ve studiu pak kapela strávila devět dní.

Skvělá atmosféra a neuvěřitelná energie
„Deska se točila ve výborné atmosféře a nálada ve studiu i mimo něj byla celou dobu parádní. Každý jsme hráli na maximum, přitom nenuceně a s pozitivní energií,“ říká s úsměvem Petr Kolář. A právě neuvěřitelná energie během natáčení je tím, na co muzikanti velmi rádi vzpomínají. „Energie, která nás poháněla, se nedá popsat. Atmosféra byla elektrizující, těch devět dní nikdy nevymažeme z hlav,“ shodují se. „Byla to čirá radost. Pro mě osobně bylo natáčení velkým skokem do neznáma, ale po setkání s Derekem jsem pochopil, že na výsledku se nejvíc projeví, když vše zahraju právě s onou radostí a lehkostí,“ popisuje Ivo Zvejška.

Poté přišlo na řadu kolečko dalších dotoček. Samotná nahrávka tak vznikala téměř rok. Po procesu společného ladění finálního mixu putovala do vyhlášeného londýnského studia Fluid Mastering, které má za sebou taková jména, jako jsou Jethro Tull, Deep Purple, Judas Priest nebo třeba Mötorhead. O mastering se postaral přímo majitel studia Tim Debney. Booklet alba navrhla ilustrátorka Anita Vacková.

Tato deska představuje kus života každého z nich, shodují se muzikanti. A chemii, která mezi nimi panuje, se snažili do alba beze zbytku otisknout. I proto je pro ně jejich prvotina srdeční záležitostí. „Každá skladba je jedinečná. A ať se naše další tvorba bude ubírat jakýmkoliv směrem, pro album Good Spirit budu mít vždy slabost nejen pro jeho hudební stránku, ale především pro to všechno, co jej utvářelo,“ tvrdí Michal Koláček.

Singl Blinding Fire je na světě
Kapela ještě před vydáním desky potěšila všechny fanoušky uvedením singlu Blinding Fire. Klip točili s renomovaným režisérem Radimem Věžníkem. „Motivem skladby je vzdalování se člověka od přírody, ale také opětovné přibližování. Nic není ztraceno,“ usmívá se zpěvák Michal Koláček, jenž si v klipu zahrál hlavní roli.

Křest alba Good Spirit už 28. března
Kapela MOONPARK pokřtí debutové album na Zelený čtvrtek 28. března v olomouckém klubu Bounty Rock Cafe. Celý večer odstartuje ve 20:00 česko-bosenská kapela No Barriers. Vstupenky pořídíte za 199 Kč. Více se dozvíte ZDE

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace