Nový Spark
venku od 28. června
Oslavte s OLYMPICEM padesátiny

Oslavte s OLYMPICEM padesátiny

Marka Dobeše, scenáristu divácky úspěšného filmu Kajínek a režiséra hororové komedie Choking Hazard, si vybral Petr Janda jako tvůrce videoklipu k nové písni skupiny Olympic - My už jiný nebudem.

„Klip budeme natáčet v polovině srpna. V současnosti hledáme ty, kteří by si v chystaném videoklipu rádi zahráli. Přihlásit do konkurzu se může doslova každý. Šance je pro herce i neherce,“ říká režisér Marek Dobeš. Zájemci o účinkování ve videoklipu se mohou hlásit na emailové adrese produkce@alfedus.com.

Děj klipu se bude odehrávat v prostředí jediného bytu, ve kterém se vystřídá množství obyvatel. „Hlavním motivem klipu je síla spojovat individuální lidské osudy. Tu sílu představuje Olympic. Osudy obyvatel bytu projdou časem, v jakém šel náš život s Olympicem,“ dodává Marek Dobeš.

Frotmana Olympicu Petra Jandu si Marek Dobeš podle vlastních slov získal zkušenostmi s prací na videích pro jiné rockové kapely. „Zřejmě se mu líbily nápady, které jsem realizoval v klipech pro Arakain, Seven nebo německou metalovou legendu RAGE,“ odhaduje Marek Dobeš.

Oslavy půlstoletí skupiny Olympic přinesou mnoho dárků pro fanoušky. Ten první nabídl Supraphon už koncem června v podobě výpravného 5CD-boxu příhodně nazvaného Olympic 50 s podtitulem Hity/ Singly/ Rarity. „Na prostoru téměř 120 skladeb jde o velmi ucelenou hudební představu o pestré minulosti i zajímavé současnosti Petra Jandy a jeho kolegů v období let 1962 až 2012. Slavné hity doplňují cenné bonusy a neznámé či raritní a dosud neslyšené nahrávky. Společně s dokumentačním textem a fotografiemi v obsáhlém bookletu tak vznikl atraktivní komplet o padesátiletí slavné kapely,“ upřesňuje Michal Máka z vydavatelství Supraphon.

Vyvrcholením oslav padesátin Olympicu bude podzimní turné s Českým národním symfonickým orchestrem. Série sedmi koncertů s názvem Modrá pyramida tour Olympic 50 let má již tyto termíny: 08. 11. Brno, 10. 11. Ostrava, 12. 11. Olomouc, 16. 11. Pardubice, 20. 11. Liberec, 27. 11. Č. Budějovice, 01. 12. Praha.

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
19.07. Enter The Eternal Fire
21.07. Combichrist
22.07. Decapitated, Aborted, Une Misere
23.07. Rolo Tomassi, Cryptodira, Loathe
23.07. Gruesome, Nervochaos
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
03.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
A co FAKKER!?