Nový Spark
venku od 1. června
Peter Gabriel snad konečně vydá nové album. Po dvaceti letech.

Peter Gabriel snad konečně vydá nové album. Po dvaceti letech.

Peter Gabriel údajně dokončuje nové sólové album, které má spatřit světlo světa ještě letos. Pokud by k jeho vydání skutečně došlo, jednalo by se o Gabrielův první autorský počin po dvaceti letech, tedy od alba „Up“ z roku 2002. Novinky vyzradil bubeník Gabrielovy kapely Manu Katche, když byl francouzským deníkem Ouest-France dotázán, na čem zrovna pracuje.

„Na konci roku s Peterem Gabrielem vydám album a příští rok nás čeká turné po Spojených státech a po Evropě,“ shrnul své muzikantské plány. Dal tak opět o něco konkrétnější kontury slovům samotného Gabriela, který o práci na novém albu před nedávnem hovořil pro italský magazín Specchio a na sociálních sítích se podělil o fotografie ze studia, na nichž byl zachycen s Katchem, a dalšími svými dlouholetými spoluhráči, baskytaristou Tonym Levinem a kytaristou Davidem Rhodesem. Dle záznamu na Wikipedii má nové album pracovní název „I/O“.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
04.09. METAL!!! 2026
A co FAKKER!?
logo