Nový Spark
venku od 2. října
Poselství Chestera Benningtona: deprese je nemoc, nikoliv výmluva

Poselství Chestera Benningtona: deprese je nemoc, nikoliv výmluva

Nečekaná smrt frontmana LINKIN PARK Chestera Benningtona v červenci 2017, která navíc přišla pouhé dva měsíce od stejně tragické ztráty Chrise Cornella, dodnes v rockovém světě čeří zármutek. Současně ale otevřela brány diskuzi o mentálním zdraví.

O muzikantově duševním onemocnění se vědělo dlouhodobě, avšak nikdo nečekal, že události naberou fatální směr. 20. července 2017 oblétla celý svět strašlivá zpráva o Chesterově sebevraždě. Respektovaný a milovaný umělec se ve svých 41 let oběsil ve své kalifornské rezidenci v Palos Verdes Esates. Britský bulvární deník The Mirror poté zveřejnil poslední rozhovor před smrtí, z něhož je zřejmé, že se zpěvák potýkal s hlubokými, trýznivými depresemi. „Ve svém životě jsem dospěl do stádia, že buď to jednoduše vzdám a umřu anebo začnu kurevsky bojovat za to, co chci. A rozhodl jsem se, že budu bojovat.“


Pro většinu z nás byl Chester Bennington zejména frontmanem ikonických LINKIN PARK. Pro jeho bývalou manželku Talindu znamenal mnohem víc. „Chester byl milujícím otcem našich dětí a nejromantičtějším a nejmilejším manželem, o kterém by jakákoliv žena mohla snít.“ Právě Talinda po jeho smrti uvedla do chodu projekt 320 Changes Direction, jímž chce zvýšit povědomí o mentálním zdraví. „Proč máme my jako společnost takový problém, když přijde řeč na mentální zdraví? V minulosti se říkalo, že tím trpí šílení lidé, a je třeba se za to stydět. Naštěstí se společnost mění a učí se, že toto jednoduše není pravda.“ Snad bude tato iniciativa úspěšná. Vždyť nešťastných muzikantů, jež v posledních letech zemřeli vlastní rukou (a nejen jich), bylo v posledních letech až děsivě mnoho.

Působivý příběh Chestera Benningtona najdete v záříjovém Sparku.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
30.10. LIVESTREAM PUSCIFER
30.10. LIVESTREAM CRADLE OF FILTH
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?