Nový Spark
venku od 2. května
Praha zažije magický večer s intimními rituály IDES OF GEMINI

Praha zažije magický večer s intimními rituály IDES OF GEMINI

Ides of Gemini (Neurot) Heirs (Denovali) A Dead Forest Index (Denovali) Nod Nod 2. října, 19:00 Praha, K4 (http://www.k4klub.org/)

Skupinu Sery Timms (Black Math Horseman) doplní dvě kapely z labelu Denovali a domácí Nod Nod, spjatí pro změnu s Five Seconds to Leave. „Nabízí tolik, do čeho se dá ponořit. Hypnotické.“ – David Bowes, Rock-A-Rolla „Sofistikovaně budovaná atmosféra.“ – Michal Husák, Rock & Pop „Hlas, který by se neztratil v katedrále.“ – Grayson Currin, Pitchfork „Ona je tady hvězda,“ říká o Seře Timms kytarista kapely IDES OF GEMINI J. Bennett. A opravdu – málokdo má tak výrazný vokál jako zpěvačka Black Math Horseman. A málokdo má odvahu potlačit nástroje a do popředí vystrčit zpěv jako J., mimo jiné i hudební novinář, který stojí za hudbou tohoto projektu. Když Ides of Gemini nahráli své debutové EP, přizvali je ke spolupráci Steve von Till a Scott Kelly z Neurosis, zatímco vinylová edice debutové desky „Constaninople“ vyšla u labelu Sige, za kterým pro změnu stojí Aaron Turner (Mamiffer, Isis). Už jen to můžeme brát za doporučení a to se ještě nebavíme o samotné hudbě, jejíž záhadně meditativní rozpoložení ji přibližuje Om nebo Chelsea Wolfe, zatímco díky okultnímu nádechu ji můžeme spojovat třeba s Worm Ouroboros. Ides of Gemini hrají hudbu, u které posluchač pocítí, jak se mu mění nálada a gradují emoce. Začíná to pocity zranitelnosti a končí zážitkem, který obrňuje.

Okultní atmosféru dokreslí i Australané A DEAD FOREST INDEX, bratské duo z Melbourne, které pomocí minima prostředků vytváří obrazy dob dávno minulých, k nimž se ale stojí za to vracet. Jejich deska „Antique“ vyšla nedávno u německého labelu Denovali Records (dále např. Celeste, Hidden Orchestra, Aun, Birds of Passage).

Též z Austrálie a též z labelu Denovali přijedou HEIRS, tamní absolutní špička postmetalových nálad. Jejich hudba doplní hypnotický rozměr celého večera, ale též do něj vnese největší razanci. Heirs za sebou mají nejen společné turné s Alcest, ale také album „Hunter“, které prohloubilo jejich zájem o spojování hudby s vizuálními prvky.

To NOD NOD sice ještě žádnou desku nevydali, ovšem ví se o nich hodně. A to nejen díky sepjetí s kapelou Five Seconds to Leave, ale zejména dík emocionální hudbě, která na koncertech vyznívá mimořádně silně. Prvotní paralely mohou vést k průniku těžkého hardcoru a silných písniček Julie Christmas, pečlivý poslech ukazuje Nod Nod jako skupinu ještě osobitější. Sestavu čtyř sugestivních kapel můžete vidět v úterý 2. října v pražském klubu K4. Pokud ho ještě neznáte, K4 se nachází ve sklepě Filozofické fakulty UK v Celetné ulici a je jedním z nejživěji bujících alternativních klubů. Pár minut chůze od zastávek metra Náměstí republiky nebo Staroměstská, jen minutu od Staroměstského náměstí.

Koncert pořádají Marast Music a Naše koncerty, aktivita spojená s magazínem Aardvark.

Last.fm: http://www.last.fm/event/3325092+Ides+Of+Gemini+-+Heirs+-+A+Dead+Forest+Index+-++Nod+Nod Facebook: https://www.facebook.com/events/344646095613763/

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace