Nový Spark
venku od 1. června
Přečtěte si kompletní rozchodový dopis Marka Hietaly (ex-NIGHTWISH)

Přečtěte si kompletní rozchodový dopis Marka Hietaly (ex-NIGHTWISH)

Začátkem týdne zaplnila stránky (nejen) metalových zinů nečekaná informace o odchodu Marka Hietaly z NIGHTWISH. Basák a doprovodný zpěvák, jenž v kapele strávil dvacet let, se rozloučil velmi osobním dopisem.

Vážení. Odcházím z NIGHTWISH a stahuji se z veřejného života.

Už několik let se necítím být tímto způsobem života naplněný. Velká streamovací firma požaduje po umělcích tvůrčí práci devět hodin denně, přičemž zisky nerozděluje spravedlivě. Jsme banánová republika hudebního průmyslu. Největší koncertní promotéři vyžadují podíly dokonce i z prodeje našeho vlastního merche, zatímco posílají dividendy na Střední Východ. Některé teokracie zřejmě můžou vydělávat na hudbě, za kterou v jejich zemích hrozí vězení nebo dokonce smrt, aniž by se cítili jako totální pokrytci. A to je jenom pár příkladů.

Uplynulý rok jsem musel strávit doma a měl jsem čas přemýšlet. Zjistil jsem, že jsem kvůli těmto a dalším věcem velmi rozčarovaný. Pochopil jsem, že se potřebuju seberealizovat. Potřebuju najít nový smysl a inspiraci psát písně, hrát a zpívat. Takový My Walden, abych tak řekl. Dokonce i ve své knížce píšu, že trpím chronickými depresemi. Ani pro mě samotného, ani pro lidi v mém okolí by nebylo dobré, kdybych pokračoval. Některé mé nedávné myšlenky byly opravdu temné. Nebojte se o mně, jsem v pohodě. Mám dva syny, manželku, zbytek rodiny, přátele, psa a jsem obklopen láskou.

Nemyslím si, že to znamená, že bych nadobro skončil s hudbou.

Tématem dne jsou konspirace. Všem, kteří se jimi rádi zaobírají, posílám jednu zprávu. 14. ledna mi bude 55 a v životě jsem toho hodně zažil. Obviňovat například Tuomase je urážka jak jeho, tak mého svobodného myšlení. Tohle rozhodnutí je pro nás všechny velmi těžké, tak na to prosím berte ohledy. Na druhou stranu už teď poznáme, když bude někdo úmyslně pouštět do světa výmysly.

Na tento rok je několik domluvených akcí, na kterých se budu podílet. S laskavostí a úctou prosím média, kapely, umělce a další, aby mě během tohoto roku o nic neprosili. Musím znovu najít sám sebe. Snad vám o tom povím v roce 2022, ale nemůžu vám nic slíbit.

Je mi to moc líto.

Marko Hietala

PS: Tony Iommi má ohledně kontaktování výjimku. Dětský hrdina si ji zaslouží.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace