Nový Spark
venku od 2. května
Příběhy desek AC/DC: Dirty Deeds Done Dirt Cheap

Příběhy desek AC/DC: Dirty Deeds Done Dirt Cheap

Album „High Voltage“ otevřelo AC/DC bránu do světa a upoutalo pozornost, druhá deska „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ potvrdila, že je tu kapela, se kterou se musí počítat. Opatřete si ikonické album v luxusní zlaté LP reedici na Sparkshopu!

Nahrávka divoká a neuhlazená, plná pulzující energie a jižanské rytmiky, kterou hlasově podpíral zpěvák Bon Scott, vyšla 20. září 1976 v Evropě a Austrálii. V USA se jí posluchači dočkali až v roce 1981, když už byl Scott po smrti. Američané měli problém porozumět textům, které zpěvák svým typickým syrovým projevem zpíval, a tak kapela v USA zcela prorazila až s albem „Highway to Hell“ (1979).

I když se rychle rozkřiklo o rockovém umu a nespoutanosti hudby AC/DC, kapela si musela svoji slávu tvrdě vybojovat. Vydavatelství Atlantic Records nebylo spokojeno s produkcí ani s vokály na desce, dokonce se říkalo, že Scotta možná vyhodí. Přesvědčili je až žebříčky prodejnosti předchozího alba „High Voltage“, které byly opravdu vysoké.

Titulní skladba se nakonec stala jednou z nejslavnějších skladeb (nejenom) rané éry kapely. Zpěvák v ní posluchače nabádá, aby mu zavolali na číslo 36-24-36, pokud mají nějaké problémy. Po vydání alba v USA v roce 1981 podali Norman a Marilyn Whiteovi žalobu proti Atlantic Records, protože ve skladbě bylo uvedeno jejich telefonní číslo, což vedlo ke stovkám žertovných telefonátů. Po čísle, které Scott ve skladbě zpíval, řekl něco, co znělo jako „eight“ („osm“), čímž vzniklo tehdy skutečné telefonní spojení. Termín „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ je poctou kreslenému seriálu Beany a Cecil, který Angus Young sledoval, když byl malý. Jako základ inspirace pro skladby na albu posloužily filmy Humphreyho Bogarta (Casablanca, Dobrodružství v Panamě).

Již brzy vychází zlaté LP reedice klasických alb AC/DC. Mezi nimi i „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“. Objednávejte na Sparkshopu!

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace