Nový Spark
venku od 2. května
Příběhy desek AC/DC: Highway To Hell

Příběhy desek AC/DC: Highway To Hell

V roce 1979 se AC/DC vydali rychlou cestou až do samotného pekla, aby konečně a naprosto dobyli americký trh s deskou „Highway To Hell“. Jedna z nejzásadnějších rockových nahrávek vůbec nyní vychází ve zlaté LP reedici. Objednávejte na Sparkshopu!

Páté studiové album AC/DC „Highway To Hell“ vyšlo 27. července 1979. Jedná se o poslední nahrávku, na které účinkuje zpěvák Bon Scott. 19. února 1980 bohužel zemřel na akutní otravu alkoholem. Ve svém autě usnul a už se nikdy neprobudil.

Pokud se vrátíme zpět k albu, nahrávací společnost Atlantic Records věřila, že pokud bude mít následovník desky „Powerage“ jiného producenta, který by mu dodal komerčnější zvuk, kapela se konečně prosadí v USA. Už od debutu AC/DC všechna alba produkoval George Young a Harry Vanda. A i když byla kapela populární v Austrálii i v Evropě, americký trh se jí s typickým zuřivým hard rockem říznutým blues nepodařilo dostatečně dobýt. Angus a Malcolm Youngovi byli velmi věrní svému bratrovi Georgovi, ale nakonec museli ustoupit, což pro ně znamenalo doslova ztrátu jednoho člena kapely.

Label je propojil s producentem Eddiem Kramerem, známým svojí spoluprací s KISS, LED ZEPPELIN nebo Jimi Hendrixem. Bohužel tam nebyla vzájemná chemie a kapela nakonec angažovala Roberta Johna „Mutta“ Lange, se kterým strávila tři měsíce ve studiu v severním Londýně. Tentokrát to byla trefa do černého. Lange se kapele nepletl do tvorby, pokud to bylo možné, na druhou stranu desce dodal výjimečný zvuk a byl každému členovi oporou a učitelem.

Na albu se nachází jeden z největších hitů kapely, titulní skladba „Highway To Hell“ s textem Bona Scotta o nezřízeném životním stylu, nezávislosti a mejdanech. Po zpěvákově smrti dostala slova jeho skladby další, osudový rozměr.

Skladba „Night Prowrel“ se stala nechvalně známou, když ji za svou oblíbenou označil šílený vrah Richard Ramirez, který se netajil tím, že je velkým fanouškem AC/DC. Jednou dokonce nechal čepici s logem kapely na místě vraždy. Členové skupiny ovšem tvrdili, že text je o klukovi, který se v noci vplíží do domu své přítelkyně, když její rodiče spí.

O písni „Love Hungry Man“ Angus Young prohlásil, že je nejhorší, jakou kdy složil: „Myslím, že jsem si tenkrát objednal hnusnou pizzu a potom napsal tuhle skladbu – ano, jsem za to zodpovědný,“ říká po letech se smíchem.

Album „Highway To Hell“ bylo skvěle přijato kritiky i fanoušky. Konečně se také jako první album AC/DC dostalo do amerického žebříčku Billboard 200. Vy si legendární desku můžete nyní pořídit v limitované LP reedici!

Zlaté LP reedice klasických alb AC/DC kupujte na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace