Nový Spark
venku od 2. května
Příběhy desek AC/DC: Who Made Who

Příběhy desek AC/DC: Who Made Who

Album AC/DC „Who Made Who“ bylo vydáno 26. května 1986. Nejednalo se však o další klasickou studiovou desku, ale o soundtrack k filmu „Vzpoura strojů“, který byl natočen podle knihy Stephena Kinga. Titulní skladba se stala hitem a zachránila kapelu po několika průměrných albech. Desku „Who Made Who“ si nyní můžete koupit ve speciální zlaté LP reedici na Sparkshopu!

Pouze tři skladby byly přímo napsány a nahrány pro album – titulní píseň „Who Made Who“ a dvě instrumentálky - „D.T.“ a „Chase the Ace“. Zbývající skladby se už objevily na dřívějších nahrávkách AC/DC. Najdeme zde také píseň „Ride On“, v níž zní vokál Bona Scotta, který v roce 1980 zemřel. Skladba pochází z alba „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“. Ostatní songy jsou už z repertoáru zpěváka Briana Johnsona. Titulní píseň byla přímo napsána pro film „Vzpoura strojů“, jehož tématem byly stroje, které ožily a začaly zabíjet lidi, a tak její text pojednává o lidech podřízených svým vlastním technologiím. Ačkoli byl snímek podle námětu Stephen Kinga kritiky zesměšňován a stal se propadákem, píseň „Who Made Who“ se stala nejúspěšnějším singlem AC/DC za poslední roky. Čtenáři časopisu Hit Parader ji také zvolili za druhou nejlepší skladbu roku 1986. Po několika průměrných albech AC/DC tak skladba „Who Made Who“ kapelu v podstatě zachránila.

AC/DC společně s albem vydali 73minutovou videokazetu, která obsahovala videoklipy k písním „Who Made Who“, „You Shook Me All Night Long“, „Shake Your Foundations“ (remix), „Hells Bells“ a záznam koncertu v Detroitu v roce 1983.

Videoklip k titulní skladbě v režii Davida Malleta byl natočen na Brixton Academy v Londýně a uvidíme v něm nespočet klonů kytaristy Anguse Younga. Na natáčení přijelo více než tři sta fanoušků z celé Velké Británie, z nichž mnozí spali na mrazu před Brixton Academy, aby se mohli natáčení zúčastnit. Většina z nich byla členy britského fanclubu kapely, ale někteří o akci slyšeli jen v rádiu.

Zlaté LP reedice klasických alb AC/DC kupujte na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace