Nový Spark
venku od 1. června
PRIMUS natočili nové album v klasické sestavě

PRIMUS natočili nové album v klasické sestavě

Americká rocková kapela PRIMUS nahrála nové album ve svém klasickém složení. Deska nese název „The Desaturating Seven“ a je inspirována dětskou knihou ze sedmdesátých let, kterou lídr kapely Les Claypool četl dětem před usnutím.

Knížka vypráví příběh sedmi goblinů, kdy každý představuje jednu z barev duhy, kteří najednou vymažu ze světa všechny barvy.



„Před mnoha lety, kdy moje malá děťátka pobíhala celý den a pustošila náš byt, dokud nebyl čas jít do postele a přečíst si pohádku na dobrou noc, četla moje manželka knížku s názvem The Rainbow Goblins (Duhoví goblini),“ říká vokalista a basák Les Claypool. „Temné obrazectví a krása onoho díla mě uchvátila a už tenkrát jsem si mysle, že by z tohohle mohlo být něco víc pro naši hudbu. Ta práce s barvou a temnotou, jak v malůvkách, tak v textu byla uchvacující. A i dnes, téměř dvacet let poté, je metafora chamtivosti, obžerství a lži oproti jednotě mas svým způsobem relevantní. Vzal jsem tuto myšlenku chlapcům do PRIMUS a moc se jim líbila,“ říká Claypool.


Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
04.09. METAL!!! 2026
A co FAKKER!?
logo