Nový Spark
venku od 1. února
Progresivní dýchánek s ALARUM už dnes!

Progresivní dýchánek s ALARUM už dnes!

S MarastMusic Vás zveme na další seanci v progresivním duchu, tentokráte v režii australských kapel ALARUM a THE LEVITATION HEX, které se do Evropy vydávají na uznávaný ProgPower Europe v holandském Baarlo. My Vám je však až pod nos přivážíme 14.10.2012 do pražského klubu HooDoo a jako bonus MINDWORK s novou deskou k tomu!

ALARUM (Austrálie, Willowtip Records) - progressive thrash metal / fusion

První kolečka mechanismu ALARUM do sebe zapadla v roce 1992 v Melbourne, ale trvalo to dalších sedm let, než se v sestavě Matt Racovalis (bicí), Mark Palfreyman (basa / zpěv), MarkEvans (kytara) a Scott Young (kytara) propracovali k debutu Fluid Motion (1999), který unikátním způsobem kombinoval progresivní metal, rock, jazz a latino-americké rytmy. Dnes by se dalo jednoduše napsat fusion metal. Cesta k úspěchu ale není nikdy jednoduchá, obzvlášť, když jste až z Austrálie, kterou si každý spojí spíše s řízným rockem AC/DC, než s kapelou, která je už od počátku „trochu divná“.

Zásadní změna tak přichází až v roce 2004, kdy si ALARUM všimli agilní pánové ve Willowtip Records v USA, resp. Earache v Evropě. Eventuality se tak dostalo zasloužené mezinárodní pozornosti a ocenění v celé řadě soutěží na sebe nenechalo čekat - nejlepší australská skupina, nejlepší australské album, nejlepší australský baskytarista a nejlepší australský bubeník za rok 2005 (australská verze časopisu Kerrang a jejich Heavy Metal Awards). Deska byla podpořena masivním celosvětovým turné a festivaly po boku metalových velikánů napříč všemi styly –Testament, Cynic, Death Angel, Obituary, Dark Tranquillity, Lamb Of God, Cattle Decapitation, Gojira, Aghora, Anata, Psycroptic, Alchemist, Mortal Sin, nebo Job For A Cowboy. V roce 2006 si je na své Carving North America’s Epitaph tour s sebou vzali Němci Necrophagist a při vystoupení na Floridě si s nimi klasiku Atheist Piece of Time zazpíval i Kelly Shaefer.

Intenzivní muzikantský život si však často vybírá personální daň - po návratu domů a zahájení prací na třetí album odcházejí bubeník Matt Racovalis a kytarista Scott Young. Mladický entuziasmus do ALARUM přináší nový bubeník Rob Brens a kapela pokračuje pouze jako trio. V roce 2008 přichází Ryan Williams, který je ale pouze živou výpomocí, aby se kapela mohla v domovině připomenout svým fanouškům.

Třetí album Natural Causes se nahrávalo v Rennisound Studios (Melbourne) s Theronem Rennisonem a vyšlo minulý rok. I s novým albem však přicházejí další personální změny - ALARUM opouští i předposlední zakládající člen, kytarista Mark Evans, takže Ryan Williams se rázem stal plnohodnotným členem. Bylo však třeba nalézt ještě jednoho člena. Nabídku na volný post druhého kytaristy přijal John Sanders (aka Doug Steele z Flatstick).

THE LEVITATION HEX (Austrálie, ex-Alchemist + Alarum) - psychedelic death metal

THE LEVITATION HEX vznikli v březnu 2010 jako přirozené pokračování psychedelických Alchemist. Původním záměrem bylo vytvořit těžký psychedelický progmetalový zvuk podobný Alchemist, ale zároveň s úmyslem dát všemu zcela novou formu, aby nedocházelo k záměně. Adam Agius (zpěv, kytara, programování) jako prvního oslovil basáka Alarum Marka Palfreymana (rovněž i zpěv), k bicím naverboval Bena Hockinga (Aeon of Horus) a dalšího ex-člena Alarum Scotta Younga přizval ke druhé kytaře a klávesám. V dubnu kapele vyšel hodně zajímavý debut, který jednoznačně musel potěšit všechny fandy jak Alarum, tak i Alchemist.

MINDWORK (Praha) - fusion / jazz metal / progressive death metal

MINDWORK patří mezi jednu z nejusilovněji pracujících prog/fusion kapel u nás. Od proma Inside The Consciousness (2008) byl jenom krůček k debutu Into The Swirl (2009), které je představilo jako komplexní kapelu, které nejsou cizí prvky progresivního metalu, deathmetalové riffy v duchu Death, ale růžky začala vystrkovat i láska k tvorbě Cynic a Exivious. Jednoznačný posun do této sféry pak představuje chystaná novinka Eterea a první ostrý test před Alarum a The Levitation Hex bude určitě hodně zajímavý.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace