Nový Spark
venku od 1. března
První AI videoklip na Slovensku mají na svědomí VOLUME

První AI videoklip na Slovensku mají na svědomí VOLUME

Slovenská hardrocková banda VOLUME uvádí titulní skladbu EP „Erised“, ke které vznikl videoklip vytvořený AI.

Současná doba má šílené tempo. I proto bychom si měli dávat pozor na vlastní činy a způsob života. Skryté odkazy a emoce, které VOLUME zakomponovali do videoklipu, vytvořeném umělou inteligencí, uzavírají pomyslný kruh v rámci EP „Erised“.

„Nechali jsme se inspirovat pojmem Zrcadlo z Erisedu. To vždy ukazovalo lidem to, po čem touží. Všechny písně z tohoto EP v sobě skrývají nějakou problematiku, vždy však i s řešením,“ řekl zpěvák kapely Majo Krátký s tím, že cílem bylo nejen poukázat na potíže, ale také nalít posluchači do žil dávku pozitivity, energie a ukázat mu cestu ven ze začarovaného kruhu.

Videoklip k titulní písni se skupina rozhodla vygenerovat prostřednictvím umělé inteligence, a to z několika důvodů. „V příběhu písně jsou zakomponovány skryté vzkazy a také jakési upozornění na to, kam jako lidstvo směřujeme. Pokud si na své činy nedáme pozor dnes, budoucnost nás může dohnat,“ dodal Majo. Dalším z důvodů bylo uchování abstraktní emoce, která má z písně běžet. Tímto počinem se skupině podařilo posunout celkový vizuál tvorby o krok dále a zároveň si připsat na konto první videoklip vytvořený umělou inteligenci v rámci Slovenska.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace