Nový Spark
venku od 2. května
Původní baskytarista SAXON si odsedí pět let ve vězení za sexuální zneužívání

Původní baskytarista SAXON si odsedí pět let ve vězení za sexuální zneužívání

Zakládající člen legendární britské heavymetalové kapely SAXON, baskytarista Stephen Dawson, byl podle BBC News odsouzen na pět let odnětí svobody za opakované sexuální zneužívání šestileté dívky v 90. letech.

Dvaasedmdesátiletý Dawson byl členem kapely od jejího založení v roce 1975 až do roku 1986, kdy byl z kapely vyhozen kvůli vleklým neshodám. Poté pokračoval společně s kytaristou Grahamem Oliverem v projektu OLIVER/DAWSON SAXON. V roce 2002 vydal sólové album „Pandemonium Circus“.

Na dřívějším slyšení u Sheffieldského korunního soudu 21. března 2024 si vyslechl rozsudek „vinen“ za sexuální zneužívání osoby pod 14 let, které se odehrávalo v 90. letech. Ve čtvrtek 11. dubna byl odsouzen na pět let odnětí svobody. Policista odpovědný za případ, detektiv konstábl Robert Heath, uvedl, že Dawson „si myslel, že před třiceti lety unikl spáchání těchto strašlivých zločinů na mladé, zranitelné oběti."

Detektiv dále dodal: „Oběť prokázala mimořádnou sílu tím, že vystoupila. Je jasné, že jeho zlé činy s ní zůstaly po celý její život, a já doufám, že jeho odsouzení jí umožní pohnout se z místa a překonat tyto traumatizující události. Tento případ ukazuje, jak vážně takové trestné činy bereme.“ V závěru své řeči vyzval všechny ostatní, kdo se kdy stali předmětem jakéhokoli trestného činu, bez ohledu na to, jak dávno se to stalo, aby se nebáli a oznámili to na policii.

Steve Dawson (vpravo) a Biff Byford při koncertě SAXON

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace