Nový Spark
venku od 2. května
RAGE: „Nesmíme dopustit, aby nám pravidla určovali bohatí lidé“

RAGE: „Nesmíme dopustit, aby nám pravidla určovali bohatí lidé“

RAGE se už 17. září připomenou novým albem „Resurrection Day“, které nás provede dějinami lidské evoluce až do dnešního světa ovládaného penězi. Je stále cesta ven z téměř bezútěšné situace na naší planetě?

Nové album RAGE pořídíte v našem Sparkshopu

Principál kapely Peter „Peavy“ Wagner se v rozhovoru pro Spark rozpovídal o věcech, které mu vytrvale šrotují v hlavě a nedají mu spát. Kupříkladu texty skladeb „Man in Chains“ a „Monetary Gods“ pojednávají o neustálém podřizování se bohatším a vlivnějším, ačkoliv si vlastně říkáme, že žijeme život plný volnosti.

„Možná si myslíme, že svobodní opravdu jsme, ale realita je jiná. Vždy se musíme něčemu či někomu podřídit – zákonům, penězům, politikům. Kdo má peníze, může si dělat, co chce, může nám vytvářet pravidla. Někteří lidé žijí v představě, že jednoho dne budou taky na takové úrovni, a proto bohaté lidi následují. Necháme je dělat všechno, co se jim zlíbí, místo abychom projevili nevoli. Ale my nikdy nebudeme miliardáři, ani ty, ani já. Nesmíme nechat, aby se nad nás takoví lidé povyšovali. Nesmíme jen poslouchat a dělat, co chtějí oni. Jeff Bezos nebo Mark Zuckerberg vůbec nepřemýšlí o tom, co je pro lidstvo skutečně dobré. A nikdo je nikdy nedonutí dělat něco, co se jim nelíbí. Celý systém je špatně, když necháme, aby nám pravidla určovali bohatí lidé.“


Energii Peavymu dodává hudební tvorba a obměněná sestava kapely plná kreativity, takže rozhovor se stočil i na příjemnější věci. Kompletní znění najdete v zářiovém Sparku.

Jen před pár dny zasáhla tábor RAGE smutná zpráva o tragické smrti bývalého kytaristy Jochena Schroedera, jenž v řadách AVENGER / RAGE řádil mezi lety 1982 - 1987. Podílel se také na mnoha raných písních kapely.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
22.05. YES
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace