Nový Spark
venku od 2. dubna
RAMMSTEIN čelí žalobě z plagiátorství kvůli skladbě „Deutschland“

RAMMSTEIN čelí žalobě z plagiátorství kvůli skladbě „Deutschland“

Němečtí metaloví titáni byli obžalováni z plagiátorství francouzskou synthwave kapelou NINJA CYBORG. Problém vidí ve skladbě „Deutschland“.

Členové kapely NINJA CYBORG tvrdí, že skladba RAMMSTEIN z roku 2019 částečně vykopírovala jejich song „Sunny Road“ z roku 2018. Žalobou se bude zabývat pařížský soud.

RAMMSTEIN na Sparkshopu

Podle tiskové zprávy právního týmu NINJA CYBORG problém původně vyšel na světlo, když fanoušci RAMMSTEIN v roce 2020 tvrdili, že Francouzi vykopírovali kus „Deutschland“ navzdory skutečnosti, že jejich skladba vyšla o několik měsíců dřív. Úředníci uvedli, že o tři roky později byla záležitost předložena pařížskému odvolacímu soudu, kde byl k případu jmenován hudební expert. Ten usoudil, že RAMMSTEIN si „záměrně vypůjčili riff a další melodické prvky ‚Sunny Road‘ do jejich skladby ‚Deutschland‘ a že žádná pouhá náhoda není možná, vzhledem k příliš mnoha podobnostem mezi těmito dvěma písněmi.“

Expert právního týmu NINJA CYBORG nakonec také určil, že RAMMSTEIN nepochybně píseň vykopírovali. První slyšení u soudu v tomto případu plagiátorství je naplánováno na 10. září 2024.

Jak můžete slyšet ve dvou klipech níže, úvodní syntezátory v „Deutschland“ lze považovat za velmi podobné těm v „Sunny Road“. O osudu RAMMSTEIN však rozhodne až soud.


Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace