Nový Spark
venku od 31. července
RAMMSTEIN se políbili v Rusku na protest proti antigay zákonu

RAMMSTEIN se políbili v Rusku na protest proti antigay zákonu

Kytaristé RAMMSTEIN, Paul Landers a Richard Kruspe, si dali polibek na pódiu moskevského stadionu Lužniki během koncertního setu. Učinili tak na protest proti platným ruským zákonům o homosexuální propagandě.

Polibek RAMMSTEIN oslavili na svém instagramovém profilu s popiskem „Milujeme tě, Rusko“. Akci sledujte níže od 4:50.


Ruský zákon proti LGBT propagandě je novela ruského federálního zákona na ochranu dětí a mládeže před sociálně patologickými jevy neboli „za účelem ochrany dětí a mládeže před informacemi potírajícími tradiční rodinné hodnoty“. Byl přijat Dumou a podepsaný prezidentem Vladimirem Putinem a v platnost vstoupil 2. července 2013. Proklamovaným smyslem je zabránit vystavení dětí homosexualitě, kdy ilegalizuje veřejné projevy homosexuality.

Podle zákona může být každý shledán vinným pokutován ve výši až 5 tisíc rublů či být na 15 dní zadržen a v případě, že je cizinec, i vyhoštěn. Zákon si po svém přijetí vysloužil ostrou kritiku nejen Evropy a USA, ale rovněž ruských lidskoprávních aktivistů.


Před týdnem na koncertě v Polsku mával Christoph Schneider bubeník duhovou vlajkou, symbolem LGBT hnutí, na podporu komunity polských homosexuálů, která se stala terčem násilností během pochodů za svá práva.

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
29.08. TÝNSKÝ MAZEC
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
25.10. AXEL RUDI PELL
02.11. FAUN
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?