Nový Spark
venku od 30. října
Revoluce v prodeji hudebních nástrojů na kytary.cz

Revoluce v prodeji hudebních nástrojů na kytary.cz

Prodejnu hudebních nástrojů, která nemá v Česku ani mnoha okolních státech obdobu svou velikostí, širokým sortimentem, moderní výdejnou e-shopu či kvalifikovaným personálem, otevírá v těchto dnech česká společnost kytary.cz.

Moderní stavba vznikla rozsáhlou rekonstrukcí a zvětšením původní centrály firmy v pražských Modřanech pod vedením architekta Karla Vančury. Kytary.cz, respektive její mateřská společnost AUDIO PARTNER (pod kterou spadá retail, online i velkoobchod), letos překročí obrat 600 milionů korun.


Firma zaměstnává 200 lidí a obsluhuje již 7 zemí. Po nedávném vstupu na britský trh spustily kytary.cz e-shop i v Německu. Nová prodejna, jejíž rekonstrukce přišla na 40 milionů korun, zároveň rozšiřuje otevírací dobu modřanské prodejny od 9 do 20 hodin, a to i v neděli od 10 do 17 hodin. Zákazníky přivítá i nová kavárna.


Na českém trhu to bude zcela unikátní věc a v oblasti hudebních nástrojů obzvlášť. Klient, který do nové modřanské prodejny kytary.cz dorazí, si bude moci vybrat mezi tradičním nakupováním s vyškoleným prodavačem nebo může zvolit moderní, plně automatizovaný odběr zboží, srovnatelný s velkoprodejnami elekroniky, kdy obchodníka vůbec nemusí potkat.

Kromě zvětšení skladu prošla nákladnou rekonstrukcí i úprava prodejní plochy, která se rozšířila na dvě patra a obsáhla 1300 m². V suterénu najdou zákazníci kromě pokladen a příslušenství i sekci kláves, klimatizovaný sál s kytarami, svět bicích nástrojů, ozvučovací techniku a světla, studiové monitory či vybavení pro nahrávací studia.

Prostory doplňuje sekce sběratelských a vintage nástrojů, pódium pro pořádání workshopů nebo zkušebny. „Zkušebnám věnujeme velký prostor. Například akustické kytary, elektrické kytary i basy mají zcela vlastní zkušební místnosti. Vycházíme tím vstříc přáním našich zákazníků,“ vysvětluje Černý.


Prvnímu patru pak dominuje kavárna nebo sekce s DJ technikou, gramofony a syntetizátory. Premiéru má dechová a smyčcová sekce se speciální zkušebnou. „Kromě rekonstrukce jsme investovali i do personálu. Každá oblast má svého odborníka, který daným nástrojů perfektně rozumí. Pokud zákazník bude potřebovat něco opravdu speciálního, přijde produkt manažer a s probere to s ním,“ popisuje Černý.

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
28.11. LIVESTREAM U.D.O.
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?