Nový Spark
venku od 1. prosince
SABATON chtějí dostat lidi do muzeí, na Den válečných veteránů promítnou svůj film

SABATON chtějí dostat lidi do muzeí, na Den válečných veteránů promítnou svůj film

SABATON 11. listopadu, na Den válečných veteránů, premiérově uvedou svůj animovaný snímek The War to End All Wars – The Movie. A mají smělé plány. Chtějí s jeho pomocí v rámci iniciativy Charity Rocks dostat lidi do muzeí.

Charity Rocks je zároveň apelem pro muzea, která se mají zapojit do premiéry The War to End All Wars – The Movie a přilákat na ni návštěvníky. Ani muzea ani návštěvníky to přitom nemá nic stát. „Věříme, že tímto způsobem můžeme lidi na celém světě inspirovat k tomu, aby ocenili důležitost poznání a zachování naší historie. A jak tak učinit lépe než spojením výuky dějepisu se zábavným a adrenalinovým animovaným filmem,“ říká baskytarista Pär Sundström.

SABATON na Sparkshopu

Podle něj jde zároveň o možnost dostat do muzeí zcela nové publikum. „Pro nás samotné jsou muzea nesmírně důležitá, zvlášť muzea vojenské historie. Chtěli bychom, aby i ostatní byli zvídaví a rádi se něco přiučili o našich dějinách. Učení se o minulosti a oceněním obětí učiněných pro to, abychom mohli žít naše životy tak, jak je žijeme, je jediný způsob, jak můžeme lidsky růst.“

Mezi muzei, která se už do kampaně zapojila, jsou například muzeum aviatiky Aeroseum ve švédském Göteborgu, muzeum tanků v anglickém Dorsetu anebo muzeum vojenské historie v Jacksonu, Michiganu.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace