Nový Spark
venku od 3. června
SABATON rozvíjejí téma Velké války v nové trilogii a zpívají o kontroverzním chemikovi

SABATON rozvíjejí téma Velké války v nové trilogii a zpívají o kontroverzním chemikovi

SABATON už První světové válce věnovali dvě plnohodnotná alba, nedávno vydali deskovou hru, rozpracovaný mají film a stále nekončí. Ohlašují minialbovou trilogii nazvanou „Echoes of the Great War“, která nabídne jak zbrusu nové skladby, tak starší kousky vybrané tak, aby ladily právě s tématem Velké války.

A venku je rovnou první díl nazvaný „Weapons of the Modern Age“, věnovaný zejména novým technologickým vynálezům a zbraňovým systémům, které svého času umožnily zcela nové způsoby vedení boje.

SABATON na Sparkshopu

Jako nová počin reprezentuje skladba „Father“ pojednávající o Fritzi Haberovi, německém chemikovi, který se zasadil o rozvoj chemických zbraní, ale také o vynález tzv. Haber-Boschova procesu, jenž umožnil průmyslovou výrobu hnojiv a výbušnin. Za tento objev dokonce získal Nobelovu cenu.

Zpěvák Joakim Brodén sdílí svůj pohled na téma a na skladbu jako takovou: „Je to temná píseň o dost kontroverzní figuře. Fritz Haber, muž, který vyrobil smrtící plyn, je zodpovědný i za to, že díky jeho Haber-Boschovu procesu, za nějž získal Nobelovku, dnes žijí asi čtyři miliardy lidí. Dá to zabrat, pochopit jeho příběh. Věci ale nejsou vždy jednoduché nebo černobílé. Spíš šedivé.“

Další díly trilogie se budou jmenovat „Heroes of The Great War“ a „Stories from The Western Front“ a i když vyjdou primárně digitálně, každý se dočká též limitovaného digipaku.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace