Nový Spark
venku od 1. prosince
SABATON rozvíjejí téma Velké války v nové trilogii a zpívají o kontroverzním chemikovi

SABATON rozvíjejí téma Velké války v nové trilogii a zpívají o kontroverzním chemikovi

SABATON už První světové válce věnovali dvě plnohodnotná alba, nedávno vydali deskovou hru, rozpracovaný mají film a stále nekončí. Ohlašují minialbovou trilogii nazvanou „Echoes of the Great War“, která nabídne jak zbrusu nové skladby, tak starší kousky vybrané tak, aby ladily právě s tématem Velké války.

A venku je rovnou první díl nazvaný „Weapons of the Modern Age“, věnovaný zejména novým technologickým vynálezům a zbraňovým systémům, které svého času umožnily zcela nové způsoby vedení boje.

SABATON na Sparkshopu

Jako nová počin reprezentuje skladba „Father“ pojednávající o Fritzi Haberovi, německém chemikovi, který se zasadil o rozvoj chemických zbraní, ale také o vynález tzv. Haber-Boschova procesu, jenž umožnil průmyslovou výrobu hnojiv a výbušnin. Za tento objev dokonce získal Nobelovu cenu.

Zpěvák Joakim Brodén sdílí svůj pohled na téma a na skladbu jako takovou: „Je to temná píseň o dost kontroverzní figuře. Fritz Haber, muž, který vyrobil smrtící plyn, je zodpovědný i za to, že díky jeho Haber-Boschovu procesu, za nějž získal Nobelovku, dnes žijí asi čtyři miliardy lidí. Dá to zabrat, pochopit jeho příběh. Věci ale nejsou vždy jednoduché nebo černobílé. Spíš šedivé.“

Další díly trilogie se budou jmenovat „Heroes of The Great War“ a „Stories from The Western Front“ a i když vyjdou primárně digitálně, každý se dočká též limitovaného digipaku.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
09.12. ÁRSTÍDIR
09.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
10.12. URIAH HEEP
10.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
11.12. BLEED FROM WITHIN, HUMANITY'S LAST BREATH, ALLT
11.12. BADFLOWER, DEAD POET SOCIETY
11.12. ELUVEITIE, AMORPHIS, DARK TRANQUILITY, NAILED TO OBSCURITY
13.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
14.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
15.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace