Nový Spark
venku od 1. září
SATYRICON prezentují bezbřehost black metalu v takřka hodinové kompozici

SATYRICON prezentují bezbřehost black metalu v takřka hodinové kompozici

V Munchově muzeu v norském hlavním městě Oslu je od konce dubna k navštívení výstava Satyricon & Munch, spojující dílo hudebního dua a proslulého výtvarného modernisty. Nikoliv však black metal, na jaký jsme od Satyra s Frostem zvyklí. Ostatně, jejich nové nevšední dílo můžete aktuálně zhodnotit sami i bez návštěvy muzea. Uvolnili ho totiž na streamovací služby. Je však třeba upozornit, že může působit poněkud tísnivě.

Dle Satyra stejnojmenná, téměř hodinová, kompozice odráží pocity, které se v něm množily při práci na výstavě, a zároveň jeho poznatky ze studia Munchova života a uměleckého přístupu.

„Opravdová podstata black metalu spočívá v jeho bezbřehosti a přestože formátově kompozice nepřipomíná nic, co jste od SATYRICON dosud mohli slyšet, tonalita a osobitost znalcům naší tvorby jistě nebude cizí. Apelujeme tedy na všechny, aby se nesnažili hudbu škatulkovat a prostě přijali, že to není třeba. Určitě to není filmová hudba, není to ambient a není to nic, pro co byste museli vymýšlet nějaký novotvar. Jsou to SATYRICON.“

Na fyzickém nosiči by kompozice měla vyjít ještě v průběhu roku, mezitím na Sparkshopu můžete probrat starší matroš SATYRICON.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace