Nový Spark
venku od 1. února
SEBASTIEN: Dobro a zlo v neklidných dobách

SEBASTIEN: Dobro a zlo v neklidných dobách

Když se spojí historie, příběhy významných osobností a herní svět s alternativní budoucností. Tak by se dala shrnout píseň, která má nejdelší stopáž z dosavadní tvorby kapely SEBASTIEN. Bonusová skladba „Odkaz bojovníka“ nyní vychází jako singl, který fanoušci najdou na aktuálním albu „Integrity“.

Symfo-powermetalová formace SEBASTIEN nový singlem dokazuje, že je lyricky rozkročena do pozouhodného rozpětí. „Já bych tuto píseň popsal slovy – když hráč počítačových her začne psát píseň. (úsměv) „Odkaz bojovníka“ vznikl z úvodního synth motivu, který jsem nosil v hlavě již delší dobu. Původní plán byl takový, že jsem chtěl napsat moderně znějící, tříminutový song, což se mi opět nepovedlo. (smích) Nakonec z toho vzniklo dílo, které vykrystalizovalo ve válečnou anabázi z dob minulých, přítomných a fiktivních a reflektuje slavnou Einsteinovskou definici šílenství. Zkombinujte Hannibalův pochod s armádou přes Alpy během Druhé punské války, postavu Laurence „Proroka“ Barnese z herní trilogie CRYSIS, události minulého století v návaznosti s proslovem T.G. Masaryka či Johna F. Kennnedyho a je to! (úsměv) Tyto postavy jsou pro mne hrdinové svých dob, které spojuje jedna a ta samá věc. V situacích, ve kterých bych se nikdy nechtěl ocitnout, svádí svůj vnitřní boj se spoustou otázek: Dobro a zlo, přežití, zodpovědnost či nesmyslnost válečného konfliktu, to je jen zlomek všech otázek,“ říká o epické skladbě její autor Pavel Dvořák, klávesista SEBASTIEN.

Album „Integrity“ vyšlo v roce 2020 v rámci vydavatelství Smile Music Records. Po verzi CD a digitál ho mohou fanoušci získat i v LP formátu. Vinylová varianta desky zamířila mezi posluchače v červenci 2022 a lze ji objednat na sparkshop.cz.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
24.02. DEPECHE MODE
24.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
24.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace