Nový Spark
venku od 1. prosince
Síla a příběhy Králů metalu

Síla a příběhy Králů metalu

Spark speciálně s 8 stranami navíc za stejnou cenu!!!

Psal se sychravý podzim roku 1988, když na pultech obchodů přistála obálka s osvaleným válečníkem a rudým logem MANOWAR. Sebevědomý název „Kings of Metal“ a deset skladeb, které otřásly heavy světem. Listopadový si připomíná 30 let výročí alba, které způsobilo malou revoluci.

Listopadové číslo je speciální. Nejenže se jedná o první číslo v historii Sparku, které má na obálce přebal alba, ale vzhledem k rozsahu titulního materiálu jsme byli přidali 8 stran navíc k obvyklému počtu. Celkově vám tedy předkládáme 15 stran o fenoménu „Kings of Metal“! Zároveň nechceme, abyste byli ochuzeni o klasickou sparkovskou nálož rozhovorů, recenzí, reportáží a dalšího materiálu. Proto přidané strany.Příběh „Kings of Metal“ začíná již před osudovým rokem 1988. Čtveřice amerických úderníků pod vedením sebevědomím hýřícího baskytaristy Joey DeMaia působila na scéně tak trochu jako zjevení. MANOWAR se odmítli zařadit do proudu a odmítli trend tehdejší doby, kdy metal koketoval s komerční scénou a heroicky pozvedli prapůvodní poselství heavy metalu. V Německu vyvolalo album silnou vlnu nadšení a postupně si samozvaní Králové metalu podmanili i další evropské státy. Po pěti deskách, intenzivním turné slavili MANOWAR svůj triumf. Stali se velkou kapelou. Jenže koktejl slávy, peněz a pocitu vítězství stoupl kapele nebezpečně do hlavy. Právě „Kings of Metal“ zasadilo klín mezi dva hlavní muže, Joey DeMaia a kytaristu Rosse the Bosse. Cesty obou se rozešly a již nikdy se nestřetly, ke smůle všech zúčastněných. „Kings of Metal“ se stalo dodnes nepřekonanou nahrávkou.


V rámci třicetiletého výročí desky se Spark vypravil na novinářskou expedici a s pomocí přímo i nepřímo zúčastněných osob se pokoušíme příběh kultu „Kings of Metal“ zmapovat. Předkládaný materiál je unikátní a nenajdete jej v žádné encyklopedii. Tasíme meče a začínáme !

Hail and Kill!

P.S. Kauza zatčení Karla Logana v souvislosti s dětskou pornografií přišla až v době, kdy bylo číslo v tiskárně a po uzávěrce. Logan na albu „Kings Of Metal“ nehraje a v kapele se objevuje se až po náhradníkovi Rosse, Davidu Shanklovi, se kterým přinášíme rovněž rozhovor. Těžko říci, zda se nám metaloví bozi snaží něco naznačit, nicméně o Loganově kauze informace v čísle nehledejte. Nejsou tam.Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace