Nový Spark
venku od 1. srpna

SLASH featuring Myles Kennedy and the Conspirators 20.10.2014, Krakow, Arena

S vynikající novou deskou „World on Fire“ se Slashovi „konspirátoři“ v čele s Mylesem Kennedym na svém turné přesunuli i do polského Krakowa, aby zde i živě předvedli, že tento původně sólový projekt je momentálně jednou z nejlepších koncertních kapel současnosti.

Někoho sice mohla zamrzet absence větší pódiové produkce (přiznávám, že nám menším by obrazovky bodly), na druhou stranu se však Slash a spol. prezentují jako ryzí rock´n´rollový band a k tomu nějaká další hejblátka jednoduše nepatří. V zaplněné krakovské Areně (hala ve stylu pražské O2 Areny) se od deváté hodiny, kdy pětice vylezla na pódium, sázelo hlavně na hudbu a ta byla po téměř dvě hodiny naprosto luxusní. Ano, pětice, protože živě se už tradičně přidal další šestistrunný konspirátor Frank Sidoris, samozřejmě pouze v pozici rytmického kytaristy. Set byl postaven především na novince „World on Fire“ a na „Appetite for Destruction“ od GUNS N´ ROSES. Ve dvou skladbách si dokonce zazpíval basák Todd Kerns, ale jinak kromě Slashe zářil Myles Kennedy. Dovolím si říct, že po čtvrtečním zážitku jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší zpěvák současnosti. Fantasticky interpretoval jak svoje i „cizí“ skladby, s jistotou se šplhal do výšek, aniž by ztratil své charakteristické zabarvení, které o to více nechával vyznít ve středních a hlubších polohách. Ale tím nelze shazovat výkon zbývajících muzikantů, protože přesně v této podobě šlape Slashova kapela jako chronometr. Ale nějaká ta nedokonalost, či spíše syrovost nebo špinavost se tam najde. Musí. Bez toho by to nebyl dokonalý rock´n´roll. A kdo už jiný by tuhle rovnici měl umět vyluštit než pán v klobouku a s kytarou, který neustále probouzí ty časy, kdy hudba byla opravdu jen o notách, hlasech, šikovných prstech a nesmrtelných nápadech.

text: Jan Kozák
ilustrační foto: Jaroslav Vančata

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace