Nový Spark
venku od 1. července

SLASH featuring Myles Kennedy and the Conspirators 20.10.2014, Krakow, Arena

S vynikající novou deskou „World on Fire“ se Slashovi „konspirátoři“ v čele s Mylesem Kennedym na svém turné přesunuli i do polského Krakowa, aby zde i živě předvedli, že tento původně sólový projekt je momentálně jednou z nejlepších koncertních kapel současnosti.

Někoho sice mohla zamrzet absence větší pódiové produkce (přiznávám, že nám menším by obrazovky bodly), na druhou stranu se však Slash a spol. prezentují jako ryzí rock´n´rollový band a k tomu nějaká další hejblátka jednoduše nepatří. V zaplněné krakovské Areně (hala ve stylu pražské O2 Areny) se od deváté hodiny, kdy pětice vylezla na pódium, sázelo hlavně na hudbu a ta byla po téměř dvě hodiny naprosto luxusní. Ano, pětice, protože živě se už tradičně přidal další šestistrunný konspirátor Frank Sidoris, samozřejmě pouze v pozici rytmického kytaristy. Set byl postaven především na novince „World on Fire“ a na „Appetite for Destruction“ od GUNS N´ ROSES. Ve dvou skladbách si dokonce zazpíval basák Todd Kerns, ale jinak kromě Slashe zářil Myles Kennedy. Dovolím si říct, že po čtvrtečním zážitku jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší zpěvák současnosti. Fantasticky interpretoval jak svoje i „cizí“ skladby, s jistotou se šplhal do výšek, aniž by ztratil své charakteristické zabarvení, které o to více nechával vyznít ve středních a hlubších polohách. Ale tím nelze shazovat výkon zbývajících muzikantů, protože přesně v této podobě šlape Slashova kapela jako chronometr. Ale nějaká ta nedokonalost, či spíše syrovost nebo špinavost se tam najde. Musí. Bez toho by to nebyl dokonalý rock´n´roll. A kdo už jiný by tuhle rovnici měl umět vyluštit než pán v klobouku a s kytarou, který neustále probouzí ty časy, kdy hudba byla opravdu jen o notách, hlasech, šikovných prstech a nesmrtelných nápadech.

text: Jan Kozák
ilustrační foto: Jaroslav Vančata

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace