Nový Spark
venku od 1. června
Space rockeři WHITE HILLS zahrají v Sedmičce

Space rockeři WHITE HILLS zahrají v Sedmičce

WHITE HILLS (USA/ Thrill Jockey) Wild Tides (CZ/ Election Records)

SOBOTA 13. 10. 2012 ve 19:30 Klub 007 Strahov Koleje Strahov, Chaloupeckého 7, Praha 6

White Hills, přední reprezentanti současného space rocku, se vracejí po více než dvou letech na strahovskou Sedmičku. Tentokrát už ovšem v pozici vyhlášené koncertní senzace, již si vysloužili díky vytrvalému hraní téměř po celém světě a rovněž díky účinkování na prestižních festivalech Roadburn, ATP nebo Supersonic. Zatím poslední album Frying On This Rock vyšlo letos na jaře, podobně jako jejich předchozí nahrávky u respektovaného labelu Thrill Jockey, a produkoval ho Martin Bisi (spolupracovník Sonic Youth, Swans, Boredoms, Herbieho Hancocka či Larsen…). White Hills na něm totálně potvrzují svoje renomé – tvrdý sevřený zvuk, vyšponované kytarové nájezdy a cyklické krautrockové repetice. Spolu s nimi na Sedmičce vystoupí nadějní Wild Tides, surf punková trojka z pražské Letné.

Vstupenky za 250,- Kč budou v prodeji na místě, při rezervaci na stránkách www.klub007strahov.cz a příchodu do 20:00 pak za cenu 200,- Kč.

WHITE HILLS

Koncerty White Hills jsou totální energickou smrští a divokou jízdou, která strhne doslova každého. Změť space efektů, drtivých kytarových sól a kaskád bicích brejků skvěle nakopává jakoby nezúčastněný zpěv frontmana Davea W. Právě on White Hills v New Yorku před nějakými deseti lety původně coby one-man projekt založil, ovšem krátce poté se k němu přidala basistka Ego Sensation a bubeník Lee Hinshaw. Dnes však skupinu tvoří pouze Dave W. a Ego, jako koncertní bubeník „vypomáhá“ Nick Name.

White Hills jsou současným článkem v linii space rocku, jež začala někde v šedesátých letech ranými alby Pink Floyd, v následující dekádě její prapor třímali Hawkwind a v osmdesátých letech štafetu převzali například Spacemen 3 nebo My Bloody Valentine. Od většiny z nich a vlastně i od dalších současných vesmířanů (Mercury Rev, The Flaming Lips nebo Spiritualized) se White Hills liší hlavně doslova zběsilou energií, která je pro ně naprosto typická. Psychedelii a space postupy kombinují s přímočarým heavy rockem, představte si Motörhead na tripu s Can nebo Faust. White Hills přísahají na rock’n’roll stejně jako na A. C. Clarka.

S podobnou urputností vydávají White Hills jednu nahrávku za druhou. Za poslední tři roky vydali na značce Thrill Jockey neuvěřitelných 12 releasů; včetně tří dlouhohrajících alb, několika splitů (například s anglickými bratry ve vesmíru Gnod nebo Farflung) a dvou živých alb. Na zatím poslední kolekci Frying On This Rock se velkou měrou podílel častý spolupracovník kapely Anthrony, jenž jinak působí hlavně v doprovodné skupině Juliana Copea, a v produkci již zmíněného Martina Bisiho. Výsledkem je totálně masakrující heavy space nářez o pouhých pěti tracích, ale hned dva z nich výrazně přesahují deset minut. Právě v těchto rozsáhlých variacích nejvíce kulminují vesmírné elementy zvuku White Hills.

http://whitehillsmusic.tumblr.com

WILD TIDES

Wild Tides jsou čerstvá surf punková naděje z Prahy, nedávno jim vyšlo album Heart On Fire, jež si můžete buď zdarma stáhnout nebo koupit na CD na stránkách kapely či labelu Election Records. Nejlépe se možná charakterizují sami: “Divoký přílivy hrajou sakra krátký, zásadní a upocený písničky o tom odzbrojujícím pocitu, kterej můžete zažít jedině v noci na opuštěný pláži, když skrz černý brejle nezůčastněně pozorujete, jak vám pěna příbojovejch vln omývá zlatý špičky kovbojskejch bot.”

http://bandzone.cz/wildtides

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
30.06. HELLOWEEN, HAMMERFALL
05.07. JACK WHITE
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace