Nový Spark
venku od 3. června
Švédští Opeth zahrají v Praze už v pondělí

Švédští Opeth zahrají v Praze už v pondělí

Dva roky plánované turné švédské progmetalové kapely Opeth vypukne už tuto středu v estonském Tallinu. V pondělí 19. září se jich konečně dočká i české publikum, pro které skupina přijede zahrát do Fóra Karlín.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketmaster.

Opeth se zformovali ve Stockholmu v roce 1990 kolem zpěváka a skladatele Mikaela Åkerfeldta, který jako jediný ze zakládajících členů působí v kapele dodnes. Za třicet let, během kterých vydali třináct alb, prošli Opeth nejen řadou personálních změn, ale především velkým hudebním vývojem. Přestože původní označení death metalové kapely je jim těsné dávno, definitivně se z něj skupina vymanila až na aktuálním albu "In Cauda Venenum".

„Na téhle desce jsme to opravdu my. Už nemáme ambice dobývat svět nebo posouvat hranice naší popularity o další level, ale posouvat se po kreativní stránce a dělat hudbu tak, jak ji cítíme - tady a teď," vysvětluje Åkerfeldt.

V rámci nadcházejícího turné, na kterém skupina představí nového bubeníka Waltteri Väyrynena (Paradise Lost, Bloodbath, Bodom After Midnight), Opeth zavítají do dvanácti evropských měst. Jejich více než devadesátiminutovou show bude všude otevírat speciální host v podání islandské rockové kapely The Vintage Caravan.

Vstupenky na původní termín pražské show zůstavají v platnosti. Předprodej vstupenek zajišťuje Ticketmaster.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace