Nový Spark
venku od 1. června
SYSTEM OF A DOWN vystoupí opět v Česku

SYSTEM OF A DOWN vystoupí opět v Česku

Nepolapitelní muzikanti se po třech letech vrátí do České republiky, v původním složení vystoupí 16. června 2020 v pražské O2 areně. Americko-arménská skupina SYSTEM OF A DOWN byla založena v roce 1994 a s 5 studiovými alby se stala jednou z nejúspěšnějších světových formací, která své fanoušky nikdy nezklame a na koncertních pódiích podává ohromující výkony.

Kapela dosáhla obrovského komerčního úspěchu vydáním pěti studiových alb, z nichž tři debutovala na první příčce amerického žebříčku časopisu Billboard. SYSTEM OF A DOWN byli nominováni na čtyři ceny Grammy a za skladbu „B.Y.O.B.“ v roce 2006 cenu Grammy v kategorii Nejlepší hardrockové vystoupení získali.


SYSTEM OF A DOWN celosvětově prodali více než 40 milionů svých alb. Hudba System Of A Down je nazývána všelijak, ale kapelu hudební škatulky příliš nezajímají. Zpěvák Serj Tankian k tomu říká: „SYSTEM OF A DOWN pro mě není progresivní kapela. Ale není to zřejmě ani typický popový projekt. Rozhodně naší hudbě věnujeme pozornost, abychom se ujistili, že to není něco, co již někdo předtím slyšel."

A Odadjian (basová kytara) k tomu dodává: „Můžete nás srovnávat s kým chcete. Je mi to jedno. Srovnávání a hudební škatulky nemají na tuhle kapelu žádný vliv. Fakt je fakt: Jsme tím, kým jsme.“

Speciálními hosty budou brazilští EGO KILL TALENT, kteří nedávno vydali své druhé album a v dubnu se jim poštěstí koncertovat na brazilských stadionech společně s kapelami METALLICA a GRETA VAN FLEET. V květnu se poprvé představí v USA a v červnu pak vystoupí na evropských festivalech.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
15.10. HELLOWEEN
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
26.10. APOCALYPTICA, EPICA
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
02.11. FAUN
A co FAKKER!?