Nový Spark
venku od 2. října
Tchajwanci CHTHONIC přicházejí po pěti letech s novou muzikou inspirovanou bojem za demokracii

Tchajwanci CHTHONIC přicházejí po pěti letech s novou muzikou inspirovanou bojem za demokracii

Pět let po albu „Battlefields of Asura“ (2018) o sobě dává vědět nejznámější metalová formace z ostrovního Tchaj-wanu CHTHONIC. Na světě je její čerstvý singl „Pattonkan“, ke kterému muzikanti natočili i videoklip.

Pattonkan neboli Yu Shan je nejvyšší hora Tchaj-wanu, která je pro obyvatele země posvátnou, a představuje i jistý geopolitický symbol. Ostatně, také inspirace pro skladbu je, jak už je pro CHTHONIC celkem charakteristické, je hlubší.

Frontmana Freddyho Lima na ni navedlo setkání s jistým Kao Ying-chiehem, synem Kao Yi-shenga, bojovníka za demokracii, který byl popraven v období takzvaného Bílého teroru pod diktátem Kuomintangu. Lima prý zaujala hlavně dochovaná korespondence, kterou Yi-sheng adresoval své rodině.

„Zaujalo mě hlavně jeho silné pouto k manželce a synovi. Jeho příběh ukazuje, že dokud se nevzdáme a bojujeme za lidi a za zemi, které milujeme, a děláme pro to, co je v našich silách, jsme na správné cestě,“ říká Lim, který se krom muziky stále angažuje i v politice a v boji za lidská práva a v rámci tchajwanského zákonodárného sboru vede tibetskou frakci.

„Někdy jsem naštvaný sám na sebe, že nestíhám vše, co bych si přál. Ale zkrátka není čas,“ říká aktivní metalista – politik.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace